Raport i najważniejsze informacje o Grand Prix Węgier 2022 FP3: Sensational Latifi prowadzi Williams 1-3 w mokrym treningu końcowym w Budapeszcie, podczas gdy Leclerc zajmuje P2

Nicholas Latifi ustanowił kamień milowy dla Williamsa w zanurzonej sesji FP3 na Węgrzech, pozostawiając Charlesa Leclerca na drugim miejscu z 0,661 s – i drugiego Williamsa Alexa Albona, 0,901 s przed swoim kolegą z drużyny.

Późne średnie dystanse w FP3 wstrząsnęły rankingami, a imponujące okrążenie Latifi wynoszące 1,41 480 sekund dało ponad sześć dziesiątych Leclercowi – który spóźnił się – aby poprowadzić Kanadyjczyka w sesji Formuły 1 po raz pierwszy w jego karierze. Albon zajął trzecie miejsce, pozostawiając Maxa Verstappena czwartego, ponad osiem dziesiątych za tajskim kierowcą.

George Russell zajął piąte miejsce dla Mercedesa, a obie Srebrne Strzały stwierdziły, że rozgrzanie opon jest szczególnie trudne w mokrych warunkach. Ciężka ulewa przywitała kierowców na początku sesji, ale uspokoiła zawodników, którzy pod koniec przejechali średnie okrążenia.

Fernando Alonso był pierwszym kierowcą, który się nie rozstał – wykonał niesamowitą obronę i wyszedł z niebezpieczeństwa – i ukończył wyścig na szóstym miejscu, wyprzedzając Carlosa Sainza z Ferrari. Lando Norris finiszował na ósmym miejscu jako ostatni z pierwszej dziesiątki, aby ustanowił najszybsze okrążenie nad pośrednimi, podczas gdy Sebastian Vettel finiszował na dziewiątym miejscu – rozbił się w 10. rundzie i wybił czerwoną flagę na 10 minut przed końcem.

Kevin Magnussen zajął 10. miejsce dla Haasa przed siedmiokrotnym mistrzem Lewisem Hamiltonem w garażu przez większość sesji, a zespół wydaje się wypełniać silnik. Położył się na kolanach na średnich, ale 12. miejsce Micka Schumachera był ustawiony na mokrej nawierzchni.

Esteban Ocon w Alpine finiszował na 13. miejscu przed Danielem Ricciardo (McLaren) i Lance Strollem (Aston Martin), z tym trio, które uzyskało najszybsze okrążenia na półmetku.

Następny na tablicy był debiutant Zhou Guanyu, nieco ponad dziesiąty przed Yuki Tsunoda z AlphaTauri, podczas gdy koleżanka z zespołu Zhou, Alfa Romeo, uplasowała się na 18. miejscu – aczkolwiek na mokrej nawierzchni, a nie na zakład.

READ  Old Dominion zrobiło to ponownie w drugim wypadku Virginia Tech w ciągu czterech lat

Pierre Gasly (na wodzie) zajął 19. miejsce z AlphaTauri, a Sergio Perez dopełnił klasyfikacji Red Bulla, z sześciosekundową stratą do przewagi, gdy on i Hamilton (P10) zdobyli tylko 11 okrążeń w 3. PR.

2022 GP Węgier FP3: Świetna obrona Fernando Alonso w mokrym ostatnim treningu