Papież Franciszek mówi, że powinien ograniczyć podróże lub rozważyć przejście na emeryturę: drzwi są otwarte

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Papież Franciszek Nie rozważał przejścia na emeryturę, ale po fizycznych zmaganiach podczas ostatniej podróży apostolskiej Papież dał jasno do zrozumienia, że ​​zastrzegł sobie prawo do ustąpienia.

Papież Franciszek odpowiedział na pytania dziennikarzy w sobotę po udzieleniu odpowiedzi Historyczna wizyta w Kanadzie Wzmocnić braterstwo z rdzennymi katolikami narodu. Został zmuszony do przeprowadzenia wywiadu na wózku inwalidzkim, z którego często korzystał w Kanadzie.

Wielokrotnie pytany przez prasę, czy zamierza ustąpić, Papież powiedział, że nadal nie rozważał przejścia na emeryturę, ale Kanada była „testem” jego witalności, który pokazał, że zwalnia.

„Cokolwiek powie Pan” – powiedział papież Franciszek francuskiemu reporterowi. „Pan może mi powiedzieć, żebym się poddał. Pan jest tym, który rozkazuje”.

Papież mówi, że społeczeństwo nie wie, jak żyć z wysokim odsetkiem starszych obywateli

Papież Franciszek przybywa na mszę publiczną na stadionie Commonwealth Stadium w Edmonton, 26 lipca 2022 r.
(Nathan Dennett/The Canadian Press przez AP)

Papież odwrócił się: „Myślę, że w moim wieku iz tym ograniczeniem powinienem się trochę obniżyć, aby móc służyć Kościołowi lub odwrotnie, pomyśleć o możliwości odejścia na bok”.

Ta uwaga jest godna uwagi, ponieważ papież Franciszek do tej pory zaprzeczał, jakoby rozważał przejście na emeryturę – papieże tradycyjnie służą aż do śmierci na tronie. Ponieważ papież emeryt Benedykt XVI wciąż żyje i mieszka w przebudowanym klasztorze za murami Watykanu, ustąpienie papieża Franciszka utorowało drogę trzem „papieżom” mieszkającym jednocześnie w Watykanie.

Wydaje się jednak, że Papież Franciszek stara się zapobiec takiej sytuacji, kontynuując swoje obowiązki pomimo konieczności rozległa operacja.

„W moim przypadku nie planowano żadnej operacji kolana. Eksperci twierdzą, że tak, ale jest cały problem ze znieczuleniem. Dziesięć miesięcy temu przeszedłem ponad sześć godzin znieczulenia i nadal są ślady. Nie grasz, nie grasz, – powiedział podczas konferencji prasowej majstrowanie przy znieczuleniu.

READ  Brytyjska Mennica Królewska ujawnia zdjęcie monety króla Karola III

Papież Franciszek opisuje presję pokoju: „Czasami czujesz się słaby”

Papież Franciszek przybywa na mszę plenerową na stadionie Commonwealth Stadium we wtorek 26 lipca 2022 r. w Edmonton w Albercie.

Papież Franciszek przybywa na mszę plenerową na stadionie Commonwealth Stadium we wtorek 26 lipca 2022 r. w Edmonton w Albercie.
(Zdjęcie AP/Eric Gay)

Na spotkaniu w zeszłym miesiącu z kilkunastoma katolickimi biskupami Zwiedzanie Watykanu z BrazyliiPapież Franciszek omówił swoje zdrowie i plany na przyszłość swojego panowania.

Papież powiedział odwiedzającemu arcybiskupowi Roque Balushi, że rezygnacja ze Stolicy Apostolskiej „nie przeszła mu przez myśl”, jak podaje portugalska wersja gazety. Oficjalny serwis informacyjny Watykanu.

Papież nie udawał jednak, że jest w dobrym zdrowiu, gdyż podobno powiedział biskupom, że stoi przed wieloma wyzwaniami, ale że chce do końca żyć życiem, które dał mu Bóg.

Papież Franciszek prowadzi mszę na stadionie Commonwealth Stadium w Edmonton w Kanadzie, 26 lipca 2022 r.

Papież Franciszek prowadzi mszę na stadionie Commonwealth Stadium w Edmonton w Kanadzie, 26 lipca 2022 r.
(Zdjęcie AP / Gregorio Borgia)

KLIKNIJ TUTAJ, APLIKACJA FOX NEWS

W lipcu ubiegłego roku papież przeszedł operację jelita grubego i był hospitalizowany przez około dwa tygodnie. Od operacji Papież regularnie skarżył się na ból kolana i inne skutki uboczne, które utrudniają ruch i wysiłek fizyczny.

85-letni papież w ostatnich latach kilkakrotnie rozważał kwestię starzenia się i degradacji. Jego lekcje i komentarze na temat rzeczywistości starzenia się – często z natury optymistyczne – zyskały nową skuteczność, gdy Papież zmaga się z szeregiem problemów zdrowotnych, kontynuując swoją ciężką pracę fizyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *