Raport mówi, że zestaw słuchawkowy AR / VR firmy Apple spotkał się z wieloletnim sceptycyzmem kierownictwa

Przez większą część XXI wieku Apple udobruchał swoich sceptyków, podbijając jeden rynek produktów po drugim, stając się najcenniejszą firmą technologiczną na świecie.

Ale w przypadku gigantycznego zestawu słuchawkowego mieszanej rzeczywistości Bay Area, który ma zostać wydany w tym roku, podobno w firmie byli sceptycy. Według jednego z ekspertów, przez lata dyrektorzy Apple – w tym dyrektor generalny Tim Cook – martwili się o wygląd i popularność zestawu słuchawkowego, podczas gdy wewnętrzne dyskusje na temat projektu urządzenia opóźniły jego wprowadzenie na rynek. Raport Bloomberga Opublikowano w czwartek.

Jak donosi Bloomberg, Cook zaprezentuje nowy produkt na konferencji Apple Worldwide Developers Conference 5 czerwca w Cupertino – zestaw słuchawkowy do nart z dołączonym akumulatorem, który będzie korzystał z funkcji rzeczywistości wirtualnej i rzeczywistości rozszerzonej i działał na nowym Apple. system operacyjny że to jest oczekiwany Za cenę około 3000 dolarów.

Chociaż Cook nie był zbyt zaangażowany w projektowanie słuchawek, opowiadał się za lekką opcją od samego początku opracowywania produktu. „Nikt tutaj – kilka osób tutaj – nie myśli, że można być przywiązanym do komputera, który tu chodzi i siedzi. Niewiele osób zrozumie, że otaczanie się czymś jest w porządku, ponieważ wszyscy w głębi serca jesteśmy ludźmi społecznymi, Cook powiedział na publicznej konferencji technologicznej. 2016. Ale zestaw słuchawkowy, plotki Aby nazywać się „rzeczywistością”, faktycznie konturuje twarz, podczas gdy ruchy oczu i mimika pojawiają się pozornie na ekranie, donosi Bloomberg.

Bloomberg donosi, że inni dyrektorzy również wyrazili swoje obawy, w tym Craig Federighi i Johnny Srugi, odpowiednio starszy wiceprezes ds. inżynierii oprogramowania i technologii sprzętowych. Srouji podobno ostrzegł, że skupienie się na przetwarzaniu w słuchawkach spowolni rozwój chipów iPhone’a.

Biorąc pod uwagę miliardy dolarów zainwestowane w projekt i ponad 1000 inżynierów zaangażowanych w jego rozwój, stawka największej tegorocznej premiery sprzętu w Dolinie Krzemowej jest wysoka — zwłaszcza że Apple opóźnienie Zestaw słuchawkowy jest wypuszczany od około trzech lat.

READ  John Carmack mówi, że Meta „nieustannie sabotuje siebie” za swoje wysiłki VR

Michael Gartenberg, starszy dyrektor Apple ds. światowego marketingu produktów w latach 2016-2019, powiedział Bloombergowi, że na niepewnym rynku słuchawek premiera może stać się „jedną z największych klap technologicznych w historii”.

Słyszałeś, że coś się dzieje w Apple? Skontaktuj się bezpiecznie z reporterem technologicznym Stephenem Councilem pod adresem [email protected] lub Signal pod numerem 628-204-5452.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *