Jerry Kulich, Isaac Rosen pomagają Rochesterowi w zdobyciu biletu na finały konferencji AHL

ROCHESTER — W Blue Cross Arena wybuchł zbiorowy ryk. Wentylatory uderzały w szybę. Inni rozwinęli czerwone, białe i niebieskie ręczniki. Większość z 10 622 kibiców Losers spojrzała na tablicę wyników, czekając na kolejną bramkę z kulminacyjnego punktu.

Jerry Kulich, najnowszy zawodnik Buffalo Sabres, który wcielił się w rolę bohatera, machał pięściami, jadąc w kierunku tablic i czekając, aż jego koledzy z Rochester dołączą do świętowania.

Dwadzieścia cztery transparenty wiszą wysoko nad bramkarzem Toronto Marlies, Josephem Wallem, z których każdy jest wyrazem uznania dla osiągnięć z przeszłości Ameriks. Teraz, gdy Amerykanie mogą nazywać się mistrzami Północnej Dywizji Amerykańskiej Ligi Hokejowej, należy dodać przynajmniej jeszcze jedną.

Kulich i inny rozgrywający z pierwszej rundy, Isaac Rosen, strzelili imponujące bramki w środę, pomagając Amerykanom ukończyć trzy mecze z Marlies, wygrywając 8-4, co zapewniło Rochesterowi awans do finału Konferencji Wschodniej.

Ludzie też czytają…

„Jestem taki dumny” – powiedział później trener Amerexu, Seth Appert. „Uwielbiam tu trenować. Uwielbiam ten zespół. Uwielbiam to, o co walczyli i kim się staliśmy w ciągu roku, ponieważ nie spodziewano się sukcesu tej grupy. Musieli pracować, aby stać się grupą jesteśmy i chłopaki musieli rozwijać swoje gry. Małe dzieci musiały rozwijać swoje gry. Wszystkie te rzeczy, po prostu niesamowicie dumny.

The Hershey Bears z The Washington Capitals czekają na Amerykanów w ich pierwszym występie w finale konferencji od 2004 roku. Seria rozpoczyna się o godzinie 19:00 we wtorek w Hershey. Mecz 2 odbędzie się 25 maja w Hershey, zanim Amerykanie wrócą do domu na mecz 3 27 maja. Czwarty mecz zostanie rozegrany 29 maja w Rochester.

Żadne zwycięstwo w tej passie sześciu meczów nie byłoby możliwe bez niezawodnego bramkarza Malcolma Subbana, który 34 razy obronił Rochester, by pokonać Wall.

Scena od rozpoczęcia meczu do linii uścisku dłoni i okazja, która czeka Rochester w następnej rundzie, jest tym, co dyrektor generalny Sabres Kevin Adams i jego personel, w szczególności zastępca dyrektora generalnego Jason Karmanos, przewidzieli, kiedy opracowali i wdrożyli plan reformy oddział AHL.

READ  Juan Soto debiutuje w San Diego Padres

Perspektywy odegrały znaczącą rolę w naładowanym presją trzecim meczu. Lukas Rosk, wybrany w szóstej rundzie w 2019 roku, strzelił jedną z trzech bramek Rochester w pierwszej tercji. Kulich i Rosen powiększyli prowadzenie w drugim secie, a ten ostatni wykorzystał swój wyjątkowy strzał w przewadze, aby objąć prowadzenie 5-2.

AmeriX nie jest pozbawiony talentu co do swoich perspektyw, chociaż lista zawiera mniej kosztownych kontraktów dwukierunkowych niż poprzedni system.

Kohen Olischefski, niewybrany wolny agent z college’u, pokonał Walla niskim strzałem w pierwszej tercji. Obrońca Ethan Brew, lat 30, związany kontraktem z AHL, doprowadził do remisu 1:0 z zapaśnikiem, który opuścił słupek i wszedł. Sean Malone z West Seneca był potęgą defensywną. Mason Jobst, kolejne znalezisko Karmanosa i trenera Setha Apperta, rozegrał kilka meczów w ciągu nocy i asystował przy zdobyciu drugiego gola Rosena w meczu z wynikiem 10:15 do końca trzeciej tercji.

Marlies zdobyli bramkę w 17 sekundzie gry, ale Amerks nie ustąpili. Ich rekordem głębokości była różnica w serii zwycięstw nad Toronto i Syracuse.

„Ich sezon jest zagrożony” – powiedział Saban. „Wiedzieliśmy, że będą ciężko… Przez całą tę serię i ostatnią serię zdobywają gola i od razu wracamy. Wciąż naciskamy. Było świetnie. Musimy po prostu dalej budować”.

Top rozstawiony Marlies nie był bliski powrotu, gdy Amerykanie się wycofali. Pontus Holmberg skompletował hat-tricka na 59 sekund przed końcem drugiej połowy, zmniejszając prowadzenie Ameryki do 5-3. Toronto nadal naciskało, aby zamknąć deficyt w trzecim meczu i chociaż osiągnęli wynik 6-4, gdy Toby Nimela strzelił po szybkim uderzeniu, Subban stał wysoko, a Brett Murray dodał potężną bramkę, aby dać fanom kolejny powód do świętowania.

AmeriX był szósty w dywizji 20 lutego, tuż za obrazem play-off. Teraz są wśród czterech pozostałych drużyn w AHL.

„Jasne, mentalność jeszcze się nie wyczerpała” – powiedział Appert. „Ale jednocześnie będzie to sztandar latający tam, na który ta grupa zarabia razem. I pozostaje na zawsze”.

READ  Uraz Matta Carpentera: Yankees Slugger złamana stopa od niewłaściwej piłki przeciwko marynarzom

Oto inne notatki z gry:

Marlies przekonała się na własnej skórze, że nierozsądnie było pozwolić Kulichowi tak szybko wejść na ten teren. Pierwsza runda 2022 roku skręciła w stronę dwóch obrońców i wypuściła uderzenie z dołka, które pokonało Walla, uzyskując prowadzenie 4-1. 19-letni Kolic przedłużył swoją serię strzelców do sześciu meczów. Strzelił 30 goli między sezonem zasadniczym a play-offami.

„Zwykle jego gra idzie w górę, im wyższa temperatura” – powiedział Appert o Kulichu.

Rosen, który w 2021 roku zajął 14. miejsce w generalnym drafcie, złapał tymczasowego singla z prawego koła, dzięki czemu w drugiej tercji było 5-1, i dołożył swoją drugą bramkę w meczu, czwartą w play-offach, uderzając z szczypty w minucie, dając Amerysowi trzybramkowe prowadzenie. Gole w trzeciej tercji.

Kulich, który również asystował, powiedział: „Sezon zasadniczy był sezonem zasadniczym. Teraz czas na play-offy i dlatego gramy w hokeja. Tutaj znowu było szaleństwo. Cieszymy się, że mamy tak wspaniałych fanów”.

Rusk wielokrotnie pokazywał, że jest gotowy na szansę w NHL. Jego strzał nie jest imponujący. Nie ma też elitarnej szybkości prowadzącej jak Rosen. Ale Rusk ma wyjątkową wizję na lodzie i instynkty, których nie można się nauczyć. Wygrywa bitwy wzdłuż muru, co jest niezbędne dla każdego skutecznego skrzydłowego, i gra w ciasnych przestrzeniach. Rosk konsekwentnie dociera do siatki, co pokazał ponownie na mocarstwie.

Rusk zakończył z jednym golem i trzema asystami, aby kontynuować swoją mocną grę w postseason.

Ten system Sabres zbudował Rochester we właściwy sposób. Perspektywy takie jak Murray i Linus Weissbach były kluczowe, a mocne projekty przyniosły więcej młodych talentów. Ale pozyskali również odpowiednich graczy, takich jak Olischefski, który przez pięć lat grał w hokeja w college’u. Jobst był finalistą Hobey Baker w Ohio State i stał się centrum pierwszej linii dla obu Ameryk. Brendan Warren zapewnił dwie asysty i stał się wartościowym zawodnikiem w ciągu ostatnich dwóch sezonów.

READ  Lamar Jackson nadal jest stroną przeciwko Falcons

Subban był najlepszym bramkarzem w każdej z ostatnich dwóch serii i w razie potrzeby bronił. Zatrzymał się 16 razy w trzeciej tercji w środę, gdy jego koledzy z drużyny próbowali zablokować atak Marliesa. Subban ma 0,910 procent oszczędności w ośmiu meczach play-off, a jego znakomita gra w bramce pomogła Amricks kupić czas na znalezienie gry.

Jego jednorazowe zablokowane kopnięcie od Logana Shawa na dziewięć sekund przed końcem pierwszej połowy utrzymało Rochester na prowadzeniu 3-1. Subban użył swojego kija, aby ponownie zatrzymać Shawa w drugiej sekundzie i zdusił Toronto, kiedy uderzył strzałem Karla Dahlstroma z prawego koła.

„Staram się pozostać tak stabilny, jak to tylko możliwe” — wyjaśnił Subban. „Oczywiście ma doświadczenie, które zdobyłem przez lata i próbowałem to wykorzystać na swoją korzyść. Uspokój się dla dobra zespołu”.

Skrzydłowy Linus Weisbach (górna część ciała) opuścił drugi mecz z rzędu, powiedział Appert, ale wykazuje poprawę. Weisbach doznał kontuzji podczas wygranej Amerex w Game 1 w Toronto. Byli również bez napastnika Brandona Biro przez cały sezon po sezonie z powodu kontuzji kończącej sezon.

Zdrowymi drapakami Rochestera byli Alexandre Kissakov, Matej Picard, Olivier Nadeau, Josh Passault, Carson Jesevic, Austin Strand i Peter Teschke.