Raport o przejęciu Amazon EA odrzucony przez CNBC

Aktualizacja 13.40 w Wielkiej Brytanii: CNBC zamknęło raport z USA Today, w którym stwierdzono, że Amazon był przygotowany do złożenia rychłej oferty przejęcia producenta FIFA, EA.

Przemawiając na żywo w ciągu ostatnich kilku minut, analityk i współprezenter David Faber powiedział: „Rozmawiałem z kilkoma osobami, które już wiedzą, czy coś się dzieje, i mówią, że nic się nie dzieje. być zaangażowanym, którzy faktycznie są zaangażowani, gdy nasza firma macierzysta rozmawiała z Electronic Arts”.

Poniżej znajduje się fragment klipu:

„EA zdecydowanie istniało trochę w przeszłości, biorąc pod uwagę to, co może robić, możesz sobie wyobrazić, że Amazon może być zainteresowany…” kontynuował Faber. „Ale nie, to nie zdarzyłoby się dzisiaj, z tego, co słyszałem, chyba że ludzie, którzy byli zaangażowani wcześniej, nie mieliby pojęcia”.

Poprzedni raport z dzisiejszego poranka wskazywał na krótki wzrost kursu akcji EA.

Aktualizacja dzisiejszego raportu firmy Faber zawierała również szczegóły poprzedniej oferty kupna EA przez NBCUniversal, która ostatecznie zakończyła się niepowodzeniem.

Wcześniej dzisiaj rzecznik EA powiedział Eurogamerowi, że firma nie skomentowała „pogłosek i spekulacji dotyczących fuzji i przejęć”. [mergers and acquisitions]”.


Oryginalna historia 12.50 w Wielkiej Brytanii:Gigant handlu internetowego Amazon ogłosił ofertę kupna wydawcy FIFA, EA, twierdzi nowy raport.

USA dziś Źródła wskazują, że Amazon oficjalnie ogłosi swoją ofertę jeszcze dzisiaj. Nie ma jeszcze żadnych szczegółów, ile zaoferuje.

EA było ostatnio przedmiotem kilku plotek dotyczących przejęć, a Apple i Disney również twierdzą, że są wśród innych zainteresowanych stron.

READ  Amazon Prime Day 2022: Najlepsze oferty są nadal dostępne na słuchawkach i nie tylko

Eurogamer Breaking Newscast: Sony niechętnie podniosło cenę PS5, ale wie, że może to ujść na sucho

Raport USA Today twierdzi, że Amazon może próbować wykorzystać franczyzy EA, takie jak Dead Space lub Mass Effect i Dragon Age BioWare, jako ustawienia dla nowego serialu telewizyjnego wyprodukowanego przez Amazon.

„Nie komentujemy plotek i spekulacji dotyczących fuzji i przejęć [mergers and acquistions]rzecznik EA potwierdził dziś Eurogamerowi.

2022 był historycznym rokiem dla fuzji i przejęć w branży gier wideo, z Wciąż działający plan Microsoftu dotyczący zakupu Activision Blizzard za prawie 70 miliardów dolarówA Sony pożera Bungie za 3,6 miliarda dolarówA Take-Two kupuje Zyngę za 12,2 miliarda dolarów.

Electronic Arts zatrudnia 12 900 pracowników na całym świecie w dziesiątkach studiów deweloperskich i jest domem dla franczyz, takich jak Battlefield, Need for Speed, Dead Space i The Sims, a także gier FIFA, Madden i NFL w ramach marki EA Sports.

Wśród posiadanych wytwórni są BioWare, dom Dragon Age i Mass Effect, oraz Respawn, twórca Apex Legends i Titanfall.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *