Raporty – Bam Adebayo z Heat podpisze 3-letnie przedłużenie o wartości 166 mln dolarów

MIAMI – Jeden z najlepszych rozgrywających NBA, Bam Adebayo, ma zostać dwukrotnym olimpijczykiem Stanów Zjednoczonych i chce podpisać trzyletnie przedłużenie kontraktu z Miami Heat za 166 milionów dolarów po kolejnym zniesieniu moratorium ligi poza sezonem. według wielu raportów.

Zgodnie z ligowymi przepisami Adebayo, który w lipcu skończy 27 lat, może podpisać kontrakt 6 lipca.

Kapitanowi Miami i centrum startowemu pozostały dwa lata i około 72 miliony dolarów ważny kontrakt z Heat – jedyną drużyną, w której gra od czasu powołania go do draftu przez Miami w 2017 roku.

Adebayo trafiał do drużyny All-Defensive NBA w każdym z pięciu ostatnich sezonów, a w zeszłym sezonie po raz pierwszy został wybrany do pierwszego składu.

„Oczywiście czuję, że minęło dużo czasu” – powiedział Adebayo, kiedy dołączył do pierwszego zespołu. „Być chwilą, cieszyć się nią i być błogosławionym, że jestem jednym z wybranych”.

Adebayo, członek amerykańskiej drużyny olimpijskiej, która trzy lata temu zdobyła złoto na igrzyskach w Tokio, znajdzie się w kadrze na przyszłomiesięczne igrzyska w Paryżu. W zeszłym sezonie notował dla Heat średnio 19,3 punktu, 10,4 zbiórki i 3,9 asyst.

Adebayo pozostały trzy lata ważnej umowy, pięcioletniej, wartej 163 miliony dolarów.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

READ  Strategie Texas Hold'em Poker - Lepsza wydajność w grach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *