Nawet bogaci Amerykanie ledwo wiążą koniec z końcem

Michaela Nagela/Bloomberga/Getty Images

Duży odsetek zamożnych Amerykanów radzi sobie z presją finansową, ograniczając wydatki, w tym ograniczając wizyty w restauracjach i lokalach rozrywkowych.


Nowy Jork
CNN

Z nowego badania przeprowadzonego przez Bank Rezerwy Federalnej w Filadelfii mniej więcej jeden na trzech Amerykanów zarabiających sześciocyfrowe pensje martwi się koniecznością płacenia rachunków.

the rekonesans Badanie wykazało znaczny wzrost w ciągu ostatniego roku liczby konsumentów zarabiających co najmniej 100 000 dolarów rocznie, którzy obawiają się związać koniec z końcem w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Duży odsetek zamożnych Amerykanów radzi sobie z presją finansową, ograniczając wydatki, w tym ograniczając wizyty w restauracjach i lokalach rozrywkowych.

Wyniki potwierdzają, jak lat Wysoka inflacja Wysokie koszty finansowania zewnętrznego w dalszym ciągu wywierają presję na budżety konsumentów – nawet tych z wyższej półki dochodowej.

Według badania Philadelphia Fed przeprowadzonego w dniach 22 marca–6 kwietnia prawie jedna trzecia (30,8%) konsumentów zarabiających od 100 000 do 149 999 dolarów rocznie obawia się, że zwiąże koniec z końcem w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

To więcej w porównaniu z 21,3% Amerykanów w tym przedziale dochodów, którzy rok temu martwili się, czy zwiążą koniec z końcem.

Podobnie 32,5% osób zarabiających 150 000 dolarów lub więcej stwierdziło, że martwi się płaceniem rachunków, w porównaniu z 21,7% w roku poprzednim.

Według badania bogatsi Amerykanie są bardziej zmartwieni niż 23% osób zarabiających od 70 000 do 99 999 dolarów.

Spośród wszystkich konsumentów około jeden na trzech (34,9%) stwierdził, że obawia się związać koniec z końcem, w porównaniu z 28,7% w roku poprzednim.

Młodsi Amerykanie są bardziej narażeni na stres finansowy niż osoby starsze.

41% osób w wieku 18–35 lat stwierdziło, że martwi się, czy zwiąże koniec z końcem, w porównaniu z zaledwie 22% osób w wieku powyżej 65 lat.

READ  Dolar jest na dobrej drodze do najmocniejszego tygodnia od 2022 roku

Zauważalny jest również wzrost liczby konsumentów o wysokich dochodach, którzy obawiają się płacenia rachunków w dłuższej perspektywie.

Na przykład 32,3% osób o dochodach od 100 000 do 149 999 dolarów stwierdziło, że martwią się, czy zwiążą koniec z końcem w ciągu najbliższych siedmiu do 12 miesięcy, w porównaniu z 26,5% rok temu. Większy wzrost odnotowano wśród osób zarabiających co najmniej 150 000 dolarów – 33% wyraziło obawy w porównaniu z 19,8% rok temu.

Badanie przeprowadzone przez Bank Rezerw Federalnych w Filadelfii wykazało „duży i znaczący” wzrost w zeszłym roku liczby osób, które są obecnie w stanie opłacić swoje rachunki, ale obawiają się, że nie będą w stanie tego zrobić w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Liczba ta wzrosła z 20,7% rok wcześniej do 26,2%.

Jednak nastrój nie był całkowicie ponury.

Coraz większy odsetek zamożniejszych konsumentów spodziewa się w tym roku wyższych dochodów, w tym 40,8% konsumentów zarabiających 150 000 dolarów rocznie lub więcej, w porównaniu z 20% rok wcześniej. Konsumenci zgłaszali, że czują się bardziej optymistycznie niż rok temu.

Być może to pomaga wyjaśnić, dlaczego Amerykanie nadal to robią Wydaj dużo na podróże.

Administracja Bezpieczeństwa Transportu Prześwietlono rekordową liczbę 2,99 mln W niedzielę ludzie na lotniskach.

Agencja przygotowuje się na rekordowe lato w zakresie podróży lotniczych, którego szczyt przypada na święto 4 lipca.

TSA planuje przebadać ponad 32 miliony osób od 27 czerwca do 8 lipca, co stanowi wzrost o 5,4% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Aby jednak zaradzić stresowi finansowemu, 43,1% konsumentów twierdzi, że zmniejszy uznaniowe wydatki na takie rzeczy, jak rozrywka i posiłki poza domem. Ponad jedna trzecia (37,1%) osób zarabiających ponad 150 000 dolarów rocznie twierdzi, że robi to samo.

Niektórzy konsumenci ograniczają nawet wydatki na artykuły pierwszej potrzeby, takie jak żywność czy opieka medyczna – twierdzi tak 23,5% wszystkich Amerykanów w porównaniu z 17,1% osób o wysokich dochodach.

READ  Jest to ogromny, istotny aspekt sztucznej inteligencji, który jest ukryty przed opinią publiczną

Inne kroki to podjęcie dodatkowej pracy (15,3% najlepiej zarabiających), zaciągnięcie większych pożyczek (10,2%) i wcześniejsza wypłata pieniędzy z oszczędności emerytalnych (14,3%).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *