Ratownicy szukają 5 żołnierzy piechoty morskiej po zauważeniu helikoptera w kalifornijskiej dżungliCNN

Ratownicy z 3. Skrzydła Samolotów Morskich szukają pięciu amerykańskich żołnierzy piechoty morskiej w Pine Valley w południowej Kalifornii po tym, jak znaleźli ich helikopter wojskowy. powiedział Środa.

Korpus piechoty morskiej Stanów Zjednoczonych podał, że „zgłoszono opóźnienie” CH-53E Super Stallion późnym wtorkiem na trasie z bazy w pobliżu Las Vegas do bazy w San Diego.

Według Cal Fire i biura szeryfa hrabstwa San Diego, w środę wczesnym rankiem poszukiwacze przeszukiwali trudny, błotnisty teren w poszukiwaniu samolotu wśród mieszanki deszczu i śniegu.

„Marines leciał helikopterem CH-53E Super Stallion z bazy sił powietrznych Creech do stacji lotniczej piechoty morskiej Miramar w dniu 6 lutego 2024 r., kiedy zgłoszono opóźnienie lotu” – powiedziała kapitan Stephanie Leguizamon z 3. Dywizji Lotnictwa Morskiego. W akcję poszukiwawczą zaangażowany jest także Cywilny Patrol Lotniczy.

CH-53E to helikopter o dużej wytrzymałości, zdolny do przenoszenia żołnierzy i sprzętu oraz przewożenia 16 ton ładunku. Według amerykańskiej marynarki wojennej. Leguizamon powiedział, że marines na pokładzie wraku zostali przydzieleni do 361 Dywizjonu Ciężkich Śmigłowców, 16. Grupy Samolotów Morskich.

We wtorek wieczorem w porywach wiatru do 20 mil na godzinę w pobliżu Pine Valley, około 40 mil na wschód od bazy lotniczej piechoty morskiej Miramar. Na większych wysokościach wiatr może być silny.

Między 22:00 a 4:00 radar wskazywał deszcz na niższych wysokościach i śnieg na większych wysokościach.

Kalifornijscy strażacy są wśród osób poszukujących zaginionego helikoptera, powiedział CNN rzecznik Cal Fire San Diego Mike Garnett.

Firma Call Fire San Diego wysłała trzy wozy strażackie i karetkę po otrzymaniu pierwszego zgłoszenia o zaginionym samolocie o godzinie 2:20. Ostatni sygnał zarejestrowano we wtorek o 23:20, powiedział Garnett.

Służby ratownicze przeszukały jezioro Morena w pobliżu przełęczy w Cleveland National Forest, ale utrudniały im „silne warunki śniegowe i zimowe” i zmuszono je do wycofania się przed wznowieniem w środę – powiedział.

READ  Jaguary, handel Panterami: Laviska Shenold, wybór drugiej rundy 2020, trafia do Karoliny

Jak wynika z komunikatu prasowego przesłanego przed odnalezieniem samolotu, poszukiwania, które rozpoczęły się około godziny 3 nad ranem, dwie godziny po otrzymaniu zgłoszenia w sprawie zaginionego helikoptera, również wydział szeryfa napotkały trudne warunki.

„Obecne warunki pogodowe to mieszanka śniegu i deszczu” oraz „Departament szeryfa używa obecnie jeepów z napędem 4×4 do przeszukiwania terenu ze względu na nierówny i błotnisty teren” – czytamy w komunikacie.

W ciągu ostatniej dekady helikoptery Super Stallion brały udział w kilku katastrofach, z których co najmniej dwie zakończyły się śmiercią.

Lance kpr. Jennifer Sanchez/Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych/Akta

Taksówka helikopterowa CH-53E Super Stallion na lotnisku Innokern w Kalifornii w 2023 r.

W 2016 r. 12 Marines Dwa helikoptery CH-53E zginęły w kolizji podczas nocnego szkolenia w pobliżu Hawajów – śledczy wojskowi Według doniesień z powodu błędu pilota. Dwa lata później zginęło czterech członków załogi Super ogier ulega awarii Podczas misji szkoleniowej w pobliżu El Centro w Kalifornii.

Skutki innego zdarzenia uznano za „cud na morzu:”. Przeżyło 25 marines i marynarzy marynarki wojennej W 2014 roku CH-53E rozbił się podczas próby lądowania w doku transportowym amfibii na morzu.

To rozwijająca się historia, która będzie aktualizowana.

Korekta: We wcześniejszej wersji tej historii błędnie podano nazwę obszaru, w którym ratownicy po raz pierwszy przeszukiwali. To jezioro Morena.

Meteorolog CNN Monica Garrett przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *