Real Madryt odmawia zakwalifikowania się do Klubowego Pucharu Świata – Carlo Ancelotti

Trener Realu Madryt Carlo Ancelotti powiedział, że klub odmówi udziału w pierwszej edycji nowych Klubowych Mistrzostw Świata organizowanych przez Międzynarodową Federację Związków Piłki Nożnej (FIFA) latem przyszłego roku ze względu na brak zachęt finansowych.

Rozszerzone zawody odbędą się w Stanach Zjednoczonych w czerwcu i lipcu 2025 r. i wezmą w nich udział 32 zespoły z Afryki, Azji, Europy, obu Ameryk i Oceanii.

29 z 32 miejsc zostało już obsadzonych, co umożliwi Realowi Madryt zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów w latach 2022 i 2024.

Jednak w rozmowie z Włoska gazeta Il Giornale Ancelotti powiedział w poniedziałek, że Real Madryt – podobnie jak inne nienazwane kluby – nie planują udziału w meczu.

Ancelotti powiedział: „Zawodnicy i kluby nie wezmą udziału w tym turnieju”. „Jeden mecz dla Realu Madryt jest wart 20 milionów euro i FIFA chce nam przekazać tę kwotę za cały turniej Negative.

„Podobnie jak my, inne kluby odrzucą zaproszenie”.

Odnowione Klubowe Mistrzostwa Świata to sztandarowa inicjatywa FIFA, która ma na celu powtórzenie sukcesów klubowych rozgrywek, takich jak Liga Mistrzów i Copa Libertadores.

W ostatniej edycji poprzedniego Klubowego Pucharu Świata, która odbyła się w Arabii Saudyjskiej w grudniu 2023 roku, wzięło udział tylko siedem drużyn i zwyciężył Manchester City, pokonując w finale brazylijską drużynę Fluminense.

W nowym formacie, ogłoszonym po raz pierwszy w 2022 r., weźmie udział 12 drużyn z UEFA, sześć z CONMEBOL, po cztery z CONCACAF, Afrykańskiej Konfederacji Piłki Nożnej i Azjatyckiej Konfederacji Piłki Nożnej, jedna z Oceanii i jedna z kraju-gospodarza.

Zespoły te kwalifikują się albo poprzez „Ścieżkę Mistrzów” – wygrywając rozgrywki klubowe na swoim kontynencie – albo „Ścieżkę Klasyfikacji” w oparciu o wcześniejsze wyniki.

Turniej spotkał się z krytyką ze strony lokalnych lig i związków zawodowych, które stwierdziły, że gracze są przepracowani.

READ  2022 British Open Leader: Relacja na żywo, dzisiejsze wyniki golfa, wynik czwartej rundy Rory'ego McIlroya w St Andrews

W zeszłym miesiącu prezydent FIFA Gianni Infantino odrzucił te twierdzenia.

Infantino powiedział: „FIFA organizuje około 1% najważniejszych meczów klubowych na świecie”. „Jeśli chodzi o reprezentacje narodowe, jest bardzo podobnie.

„Jeśli spojrzeć na wszystkie mecze drużyn narodowych na całym świecie, nadal mamy od 1% do 2% meczów organizowanych przez FIFA, a wszystkie pozostałe mecze, 98% do 99%, są organizowane przez inne organizacje”.

„Dzięki 1% lub 2% meczów organizowanych przez FIFA FIFA finansuje piłkę nożną na całym świecie… Mam nadzieję, że te liczby powstrzymają tę jałową debatę”.

Ancelotti spędza wakacje w Vancouver w Kanadzie po sezonie, w którym poprowadził klub do dubletu Ligi Mistrzów i Ligi Hiszpańskiej.

Powiedział El Jornalowi, że nie stracił nadziei na perswazję Tony’ego Crossa Aby zmienić zdanie na temat przejścia na emeryturę, po tym, jak pomocnik powiedział, że zakończy karierę po występie w Mistrzostwach Europy tego lata z Niemcami.

Ancelotti powiedział: „Niestety Kroos zdecydował się przestać. Jest Niemcem w swoich wyborach, ale nadal będzie mieszkał w Madrycie”. „Powiedziałem mu, że jeśli jesienią będzie musiał zmienić zdanie, zadzwoni do niego i zaczniemy od nowa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *