Trzecia tercja prowadziła Golden Knights w pierwszym meczu

Serwisy informacyjne ESPN3 czerwca 2023 r. o 23:17 czasu wschodniego2 minuty na przeczytanie

Golden Knights zajmują pierwsze miejsce po przekroczeniu trzeciej tercji

Golden Knights strzelili trzy gole w trzeciej tercji, wygrywając 5:2 w pierwszym meczu finału Pucharu Stanleya przeciwko Panthers.

las vigas — Zack Whitecloud strzelił gola z dystansu zaledwie 13 minut przed końcem po tym, jak Edin Hill obronił grę z najwyższej półki. Vegas Golden Knights pokonali Florida Panthers 5:2 w sobotę wieczorem w pierwszym meczu finału Pucharu Stanleya.

Bramka Whitecloud dała Vegas prowadzenie, nastąpił decydujący rzut karny, a kapitan Mark Stone strzelił gola asekuracyjnego, który został sprawdzony pod kątem wysokiego kija i potwierdzony. Ta kombinacja, w połączeniu z 31 interwencjami obronnymi Hilla, dała Vegas prowadzenie w serii po hałaśliwym otwarciu między drużynami z Pasa Słońca, które nie marnowały czasu na zastanawianie się nad dużymi trafieniami w grze i dużo przepychania i przepychania po gwizdku.

Oryginalni gracze Knights, Jonathan Marchesault i Shea Theodore, również strzelili gole w dwukrotnej passie Florydy, Siergiejowi Bobrowskiemu.

Po powrocie do finału będą teraz starali się uniknąć tego samego wyniku z 2018 roku, kiedy Vegas pokonało Waszyngton w pierwszym meczu i przegrało kolejne cztery, by nie zdobyć trofeum w swoim inauguracyjnym sezonie.

Porażka przerwała serię pięciu zwycięstw z rzędu dla Panthers, które w drugiej rundzie wyprzedziły Toronto Maple Leafs, zanim w zeszłym tygodniu zostały pokonane przez Carolina Hurricanes.

Floryda również przegrała mecz szosowy po raz pierwszy od pierwszej rundy, kiedy Pantery zdenerwowały Boston Bruins.

Drugi mecz odbędzie się w poniedziałek w Las Vegas.

Associated Press przyczyniła się do tego raportu.

READ  Aaron Rodgers: Małe odbiorniki powinny być bardziej spójne