Recenzja: Space Force S2 zachowuje komediowy urok, ale zaczyna tracić blask

Powiększenie / l) Ben Schwartz jako Tony Scarabeducci; Tawny Newsome jako Angela Ali; Steve Carell jako generał Mark Nerd; Jimmy Oo Yang jako dr. Chan Kaifanga; Don Lake jako generał brygady Bradley Gregory; Diana Silvers jako Erin Nerd; oraz John Malkovich jako dr Adrian Mallory.

Netflix

Absurdalna komedia na Netflix siła kosmiczna Był faworytem Ars w 2020 roku, z łatwością wygrać miejsce W naszej corocznej liście najlepszych programów telewizyjnych. Uwielbialiśmy złowrogi humor, absurdalną oprawę i nieoczekiwane serce. W końcu powraca z drugim sezonem i chociaż wiele starej magii pozostaje nienaruszone, zaczyna tylko trochę tracić swój blask – być może dlatego, że mamy tylko siedem odcinków zamiast dziesięciu (dzięki, niekończąca się pandemia).

(Spoilery dla S1 poniżej.)

tak jak my Wspomniałem wcześniejseria została stworzona przez Steve’a Carella i Grega Danielsa (którzy również stworzyli Parki i ośrodki wypoczynkowe A Pobierać). siła kosmiczna Częściowo zainspirowany Ogłoszenie administracji Trumpa Ustanowi narodowe siły kosmiczne. Carell gra czterogwiazdkowego generała Marka Nairda, odznaczonego pilota, który marzy o kierowaniu Siłami Powietrznymi.

Ale w odcinku pilotażowym jego marzenia o awansie zostają zniweczone, gdy zamiast tego zostaje powołany na kierownictwo nowo utworzonej szóstej gałęzi Sił Zbrojnych USA: Sił Kosmicznych. Jego nowa nominacja przyniosła mu kpinę z czterogwiazdkowego konkurenta Nerda, Kick Grappston (Noah Emmerich). Jako dobry żołnierz, Mark wykorzenił swoją rodzinę i przeniósł się do odległej bazy w Wild Horse w stanie Kolorado, gdzie wraz z barwnym zespołem naukowców i aspirujących „astronautów” walczył, by do 2024 r. przeciwstawić się naciskowi Białego Domu na amerykańskie buty na Księżycu (ponownie) , osiągając w ten sposób pełną kontrolę nad przestrzenią.

Naturalnie NERD jest w ruchu ze swoim głównym naukowcem, dr Adrianem Mallory (John Malkovich), pacyfistą, który ma obawy związane z pracą w Departamencie Obrony. Żona Marka, Maggie (Lisa Kudrow) jest w więzieniu, a jego córka Erin (Diana Silvers) jest zdenerwowana tym, że musi mieszkać w Kolorado. W imponującej obsadzie głównej znaleźli się także Ben Schwartz jako dyrektor ds. mediów społecznościowych Tony Scarabeducci; Jimmy O. Yang jako dr Chan Kaifang, główny asystent Mallory’ego; Tawny Newsome jako kapitan Angela Ali, pilot helikoptera, który zostaje jednym z astronautów misji; Don Lake jako generał brygady Bradley Gregory, asystent Nerda.

READ  Wyjaśnij kontrowersje wokół „Królowej Kleopatry” w serwisie Netflix
Mallory pokazuje wystawę NASA Apollo Astronauts przedstawiającą odwiedzającego chińskiego naukowca, który zaprzecza lądowaniu na Księżycu.
Powiększenie / Mallory pokazuje wystawę NASA Apollo Astronauts przedstawiającą odwiedzającego chińskiego naukowca, który zaprzecza lądowaniu na Księżycu.

Netflix

W pewnym sensie siłom kosmicznym udało się zdobyć te buty na Księżycu – ale także w Chinach. W finale S1 przewodniczący połączonych szefów sztabów był rozgniewany zbezczeszczeniem flagi księżycowej Apollo 11 przez chińskich astronautów (przetoczyli ją w łaziku). Strategia NERD polegająca na lekkim ataku na chińskie siedlisko została zignorowana przez Ministra Obrony, który nakazał zniszczenie chińskiej bazy księżycowej, co prawdopodobnie doprowadziłoby do wojny totalnej.

Mallory zagroził, że zrezygnuje, a Nerd postanowił przeciwstawić się jego rozkazom. To z kolei doprowadziło do dokonania przez Grabastona zamachu stanu i zajęcia sił kosmicznych oraz aresztowania Mallory’ego i Nerda. Amerykańscy astronauci zostali poproszeni o zaatakowanie chińskiej ojczyzny kluczami francuskimi. Wracają z tej podejrzanej misji tylko po to, by odkryć, że chińscy astronauci uszkodzili amerykańską bazę, narażając ich życie. I scena.

Chan rekrutuje zespół naukowy, aby przeanalizował stan jego rodzącego się związku z Angelą.
Powiększenie / Chan rekrutuje zespół naukowy, aby przeanalizował stan jego rodzącego się związku z Angelą.

Netflix

Krytycy w niewytłumaczalny sposób skrytykowali ten pierwszy sezon (widzowie byli znacznie bardziej pozytywnie nastawieni). Krytycy mogli nie oglądać tej samej serii, ponieważ jesteśmy tutaj w Ars uwielbiam programchoć starszy redaktor ds. przestrzeni Eric Berger Ma pewne problemy Z obrazowaniem technologii kosmicznej. to nie jest biurkonie jest wiceprezydentto dobra rzecz. Moja opinia:

siła kosmicznaKomiczne podejście to delikatna technika skalpela, starannie opakowana, aby uniknąć zbytniego uszkodzenia jego ran. W tych wszystkich omylnych postaciach jest ciepło i ukryte emocje, które próbują zrobić coś niezwykłego, kibicując im nawet wtedy, gdy śmiejemy się z ich działań… Malkovich świeci jak supernowa jako dr Adrian Mallory, oddany i pełen pasji bojownik o pokój. Naucz go, pracując dla operacji wojskowej („Przestrzeń powinna być regionem cudów, a nie walki i śmierci”). Jego kłujący dowcip i delikatne wyrafinowanie są idealnym zarysem dla ciężkiej rany Karela, szorstkości na brzegach i generała w każdej książce, który czuje głęboko, ale utrzymuje te uczucia na uwięzi, tak jak powinien dobry żołnierz. Ich nieoczekiwana przyjaźń, wykuta w ogniu prawie niemożliwej misji, jest sercem i duszą serii.

Oczywiście Netflix uznał, że serial poradził sobie wystarczająco dobrze, aby zagwarantować drugi sezon. Sezon zaczyna się kilka miesięcy po zakończeniu. Angela i jej koledzy astronauci (w tym Chińczycy) zdołali wrócić na Ziemię, a Siły Kosmiczne przechodzą obecnie przesłuchanie dyscyplinarne przed sekretarzem obrony nowej administracji (Tim Meadows). Nerd nadal kieruje siłami kosmicznymi, ale raczkująca agencja ma cztery miesiące na udowodnienie swojej wartości – a jej budżet został zmniejszony o połowę.

READ  Trzy znaki zodiaku z surowymi horoskopami na 17 listopada 2022 r
Patton Oswalt wystąpił gościnnie jako Kapitan Lancaster, wysłany na samotną misję na Marsa.
Powiększenie / Patton Oswalt wystąpił gościnnie jako Kapitan Lancaster, wysłany na samotną misję na Marsa.

Netflix

Tymczasem Angela walczy o tytuł nowej mistrzyni narodowej i dystansuje się od rodzącego się związku z Chanem. Traktuje to jak frajer: tworząc szczegółowy schemat blokowy z równaniami do oceny sytuacji. (Stary, weź wskazówkę ze współczynnika odbitego tekstu.) Urocza załogowa misja Mallory na Marsa dostaje topór, pozostawiając samotnego astronautę, kapitana Lancastera (Patton Oswalt) w niepewnej sytuacji. Żona Nairda, Maggie, składa wniosek o rozwód, a Erin ma ambiwalentny stosunek do pójścia do college’u, szukając zamiast tego roku przerwy.

Książka wykonuje świetną robotę, dając każdemu członkowi utalentowanego zespołu swój moment w centrum uwagi. Nie skąpią też małych komicznych momentów, które mogłyby ozdobić scenę, jak na przykład fakt, że amerykańskie satelity w serialu noszą nazwy zespołów rockowych z lat 70. (Genesis, Rush, Blue Oyster Cult). W najmocniejszym odcinku Nerd i Mallory organizują kolację dyplomatyczną z wizytującą delegacją z Chin. Mallory kłóci się z głównym naukowcem delegacji, przeciwnikiem lądowania na Księżycu, który przeciwstawia się Mallory’emu, wykluczając Neila Armstronga jako „genialnego aktora”. Tymczasem Nerd, niesławny lekki, musi trzymać własną strzelbę przeciwko chińskiemu generałowi, aby z powodzeniem wynegocjować podział zasobów Księżyca w stosunku 50/50.

Jednak ze względu na krótki sezon, S2 nie ma miejsca na odetchnięcie, by rozwinąć nuty łaski, które wzbogaciły opowiadanie historii w tym pierwszym sezonie, szczególnie w zakresie relacji osobistych. Postacie w ogóle się nie rozwijają, przez co cały ten aspekt wydaje się nieco chudy. Szczególnie tęskniłem za subtelnymi momentami między Nerdem a Mallory, mimo że Carell i Malkovich grają jak zwykle bezbłędnie. To wciąż bardzo wesoła i łatwa seria, a ja kibicuję przez cały trzeci sezon bez ograniczeń filmowania podczas pełnej pandemii.

READ  Katy Perry wycofuje się z „American Idol” po 7 sezonach z powodu ostrej reakcji fanów

Drugi sezon siła kosmiczna Streamuj teraz na Netflix.

Steve Carell i John Malkovich występują w drugim sezonie serialu Netflix Comedy siła kosmiczna.

Wyświetl obraz z Netflix

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *