Recenzje Oscarów „Akcje kampanii” po reakcji Andrei Riseborough | Oscary 2023

Akademia Filmowa ogłosiła przegląd swoich „procedur kampanii” w następstwie reakcji na tegoroczne nominacje do Oscara.

Brytyjski aktor Andrea Riseborough Niespodziewanie otrzymała nominację dla najlepszej aktorki za rolę w niezależnym filmie Two Leslie po oddolnej kampanii wspieranej przez takie gwiazdy, jak Kate Winslet, Jane Fonda, Charlize Theron, Gwyneth Paltrow i Amy Adams.

Chociaż Akademia nie wspomniała o Riseborough ani aktorach zaangażowanych w kampanię w ostatniej chwili, oświadczenie wskazuje na pytania, które pojawiły się od czasu ogłoszenia w tym tygodniu.

„Celem Akademii jest zapewnienie, że konkurs nagród jest prowadzony w sposób uczciwy i etyczny, a my jesteśmy zobowiązani do zapewnienia inkluzywnego procesu przyznawania nagród” – czytamy w oświadczeniu. Przeprowadzamy przegląd procedur kampanii tegorocznych kandydatów, aby upewnić się, że żadne wytyczne nie zostały naruszone i poinformować nas, czy zmiany w wytycznych są potrzebne w nowej erze komunikacji społecznej i cyfrowej. Wierzymy w uczciwość naszych procedur nominacji i głosowania oraz wspieramy autentyczne oddolne kampanie na rzecz wyjątkowych wyników”.

Włączenie Riseborough do tej kategorii zaskoczyło wielu prognostów, biorąc pod uwagę niski profil filmu w sezonie nagród. Jej film To Leslie zarobił tylko 27 000 $ po premierze w październiku ubiegłego roku i chociaż był nominowany do nagrody Independent Spirit Award, nie został wybrany przez Złote Globy ani Gildię Aktorów Ekranowych.

według Los Angeles Times, reżyser filmu Michael Morris i jego żona, aktorka Mary McCormack, „zadzwonili do wszystkich” swoich słynnych przyjaciół i poprosili ich, aby obejrzeli film i rozpowszechnili informacje o nim w mediach społecznościowych. Wsparcie wkrótce pojawiło się, gdy Theron poprowadził program w listopadzie, Winslet prowadził pytania i odpowiedzi oraz posty online publikowane przez innych, w tym Edwarda Nortona i Susan Sarandon. Kilka publikacji zawierało również podobne sformułowania odnoszące się do filmu jako „mały film z gigantycznym sercem”.

READ  Reakcja Romana Reignsa na tytułową grę logiczną z nagrodami

powiedział Riseborough ostateczna data Była „oszołomiona” nominacją. „Bardzo trudno było uwierzyć, że to się kiedykolwiek wydarzy, ponieważ tak naprawdę nie ubiegaliśmy się o nic innego” – powiedziała. „Chociaż mieliśmy duże wsparcie, pomysł, że to się faktycznie wydarzy, wydawał się nieco zbyt odległy”. Winslet powiedział również, że było to „ciężko zarobione” i „bardzo zasłużone”.

Źródła twierdzą różnorodność że Akademia została „zalana” telefonami i e-mailami w sprawie nominacji, ale nie złożono żadnej formalnej skargi. Akademia ma się spotkać we wtorek i mówi się, że jest to w porządku obrad.

Riseborough zalicza się do tej kategorii wraz z Cate Blanchett, Ana de Armas, Michelle Williams i Michelle Yeoh.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *