Rekordowa imigracja międzynarodowa jest bodźcem do historycznego wzrostu populacji Kanady

OTTAWA (Reuters) – Populacja Kanady wzrosła o ponad 1 milion osób po raz pierwszy w historii w 2022 roku, prawie w całości z powodu wzrostu liczby imigrantów i tymczasowych mieszkańców. — poinformował Kanadyjski Urząd Statystyczny Środa.

Agencja statystyczna podała, że ​​całkowita populacja wzrosła o rekordowe 1,05 miliona osób do 39,57 miliona w ciągu dwunastu miesięcy poprzedzających 1 stycznia 2023 r., a około 96% wzrostu było spowodowane migracją międzynarodową.

Wzrost, który pomógł Kanadzie utrzymać pozycję najszybciej rozwijającego się kraju G-7, przekłada się na tempo wzrostu populacji na poziomie 2,7 proc.

Kanada polega na imigracji, aby napędzać swoją gospodarkę i wspierać starzejące się społeczeństwo, a liberalny rząd premiera Justina Trudeau gwałtownie zwiększył imigrację od czasu objęcia urzędu w 2015 roku.

Ottawa prowadzi również specjalne programy tymczasowego przyjmowania osób dotkniętych kryzysami, takimi jak wojna na Ukrainie, niestabilność w Afganistanie czy niedawne trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

W 2022 roku Kanada przyjęła 437 180 imigrantów, a liczba niestałych rezydentów wzrosła o 607 782 osób netto. Statscan powiedział, że obie liczby są najwyższymi poziomami w historii i odzwierciedlają „wyższe cele imigracyjne i rekordowy rok w przetwarzaniu wniosków imigracyjnych”.

Przy obliczaniu liczby ludności agencja uwzględnia stałych i niestałych mieszkańców, a także noworodki netto.

Kanada od września obserwuje tendencję wzrostową całkowitego zatrudnienia, a agencja statystyczna wcześniej informowała, że ​​niestali rezydenci w znaczący sposób przyczyniają się do tego wzrostu.

Według Immigration Canada, imigracja odpowiada za prawie 100% wzrostu siły roboczej w Kanadzie, a do 2036 roku imigranci mają stanowić około 30% populacji Kanady, w porównaniu z 20,7% w 2011 roku.

Zgodnie z trzyletnim planem ogłoszonym w listopadzie rząd Trudeau chce nadal zwiększać roczne cele imigracyjne, mając na celu przyznanie stałego pobytu 465 000 osób w 2023 r. i zwiększenie tego celu do 500 000 osób do 2025 r.

READ  Medale Fieldsa z matematyki zdobyte przez cztery osoby w wieku poniżej 40 lat

(Raportowanie Ismaila Shakila w Ottawie). Pod redakcją Aurory Ellis

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *