Rekruter Google przeprowadzał rozmowę kwalifikacyjną z kandydatem, kiedy dowiedział się, że stracił pracę

W zeszłym tygodniu Google ogłosiło, że wyeliminuje 12 000 ról

Nowe Delhi:

Mężczyzna, który był rekruterem Google, powiedział, że dowiedział się, że gigant technologiczny zwolnił go w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej w zeszły piątek.

W poście na LinkedIn Dan Lanegan Ryan powiedział, że rozmawiał z kandydatem, gdy połączenie zostało przerwane i został wyrzucony z jego systemu.

„Niestety, w zeszły piątek zostałem zwolniony z Google wraz z kilkoma tysiącami innych osób. Nie spodziewałem się, że skończy się to tak nagle, będąc wyrzuconym z systemu w trakcie rozmowy” – powiedział Ryan na LinkedIn.

Były Googler nazwał to „wymarzoną pracą w wymarzonej firmie”.

„Nieco ponad rok temu dostałem wymarzoną pracę w wymarzonej firmie. Wyprowadzałem psa, kiedy rekruter zadzwonił do mnie z informacją, że dostałem tę rolę i prawie zakrztusiłem się biednym psem, z którym tak często imprezowałem” on napisał.

W rozmowie z Business Insider Ryan powiedział, że próbował uzyskać dostęp do wewnętrznej strony internetowej firmy podczas rozmowy telefonicznej w zeszły piątek, ale nie mógł.

Powiedział, że wkrótce po tym, jak stracił dostęp do strony internetowej firmy, jego e-mail również został zablokowany.

„Otrzymałem zakaz wszystkiego. Potem zobaczyłem w wiadomościach około 15, 20 minut później, że Google ogłasza 12 000 zwolnień” – powiedział Business Insider.

W zeszłym tygodniu Google ogłosiło, że wyeliminuje 12 000 ról. Chociaż spekulacje na temat cięć krążyły od miesięcy, dla niektórych pracowników zwolnienia były szokiem dla systemu.

Dyrektor generalny Sundar Pichai podkreślił, że cięcia zostały dokonane po dokładnym rozważeniu. „Zdecydowaliśmy się zredukować naszą siłę roboczą o około 12 000 miejsc pracy. Wysłaliśmy już osobną wiadomość e-mail do pracowników w USA, których to dotyczy. W innych krajach proces ten potrwa dłużej ze względu na lokalne przepisy i praktyki” – powiedział Pichai w rozmowie z dziennikarzami. oświadczenie.

READ  Ceny konsumpcyjne wzrosły najbardziej od ponad dwóch lat

Polecane wideo dnia

Wirusowe wideo: Wybucha walka między wielbicielami w świątyni Mahakaleshwar w Ujjain

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *