Reprezentant Anglii Jude Bellingham jest objęty śledztwem w sprawie swoich działań podczas zwycięstwa Słowacji, a Declan Rice unika kary.

Jude Bellingham jest objęty dochodzeniem przez UEFA po tym, jak najwyraźniej wykonał wulgarny gest w stronę ławki rezerwowych Słowacji po wyrównującym golu dla Anglii uzyskanym kopnięciem nożycowym.

Chociaż wspomniano wcześniej Sportowiec UEFA oświadczyła w poniedziałek w oświadczeniu, że Bellinghamowi nie grozi żadna kara za swoje czyny i dodała, że ​​wobec 21-latka będzie prowadzone dochodzenie „pod kątem możliwego naruszenia podstawowych zasad odpowiedniego zachowania”. Czas pokaże, czy zakończy się to wszczęciem postępowania dyscyplinarnego. Ten artykuł został zaktualizowany w celu odzwierciedlenia oświadczenia UEFA.

Bellingham strzelił wyrównującego gola w ostatniej minucie, co doprowadziło do dogrywki, a następnie Harry Kane strzelił zwycięskiego gola dla Anglii w sobotnim ćwierćfinale przeciwko Szwajcarii.

Wydawało się, że Bellingham po swoim golu w 95. minucie w Gelsenkirchen wykonał wulgarny gest w stronę ławki rezerwowych Słowacji.

Zgodnie z zasadami gry każdy „nieprzyzwoity gest” lub „czyn obraźliwy lub obelżywy” musi być karany czerwoną kartką.

Bellingham stwierdził później w mediach społecznościowych, że był to „wewnętrzny żart” skierowany do jego bliskich przyjaciół, którzy byli obecni na meczu. „Po prostu szacunek dla tego, jak grała dziś Słowacja” – dodał.

Tymczasem Declan Rice ma zamiar uniknąć jakichkolwiek retrospektywnych działań w związku z pomeczową potyczką z trenerem Słowacji Francesco Calzoną.

Rice został pchnięty w klatkę piersiową przez Calzonę po tym, jak trener Słowacji podszedł do sędziego Umata Millera po zakończeniu meczu.

Rice wydawał się gotowy uścisnąć dłoń Calzony, ale odpowiedział, gdy trener drużyny przeciwnej go popchnął, a pomocnik Arsenalu wyglądał, jakby miał zamiar go odepchnąć. Następnie Evan wyprowadził Tony’ego Rice’a, podczas gdy inny członek sztabu trenerskiego drużyny przeciwnej stanął przed nim. Aaron Ramsdale, drugi bramkarz Anglii, również przybył na miejsce zdarzenia, aby uspokoić sytuację.

READ  Amerykańskie naloty zabiły 19 syryjskich bojowników po irańskim ataku dronów

Oświadczenie UEFA w sprawie śledztwa Bellinghama potwierdziło również, że FA została oskarżona o „brak porządku i dyscypliny ze strony kibiców” oraz „odpalanie fajerwerków” podczas zwycięstwa Słowacji.

Głębiej

Jude Bellingham – kto jeszcze?

(Alex Livesey/Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *