Restauracja Papaya King zostaje ponownie otwarta po wyburzeniu kultowego nowojorskiego budynku pod budowę luksusowego wieżowca: „Zalewam się łzami”

Umarł król, niech żyje król.

Popularna nowojorska restauracja z hot dogami Papaya King została ponownie otwarta w nowej lokalizacji po sprzedaży i zburzeniu kultowego budynku, w którym mieściła się jej siedziba.

„Teraz płaczę, kiedy go widzę z powrotem” – powiedziała sąsiadka Jamie Boone (57 l.), gdy w niedzielę zatrzymała się pod nową lokalizacją Papaya King w Upper East Side.

„Moja siostra nie mogła nawet przejść obok tego zburzonego miejsca” – dodała siostra Jimmy’ego, CJ, lat 68, wyjaśniając, jak „urodzili się i wychowali” odwiedzając sklep z rodzicami.

Papaya King ponownie otworzyła swoje drzwi na Upper East Side w nowej lokalizacji po drugiej stronie ulicy od starego miejsca. Jamesa Kivuma

Król papai Został kiedyś opisany przez Anthony’ego Bourdaina jako „szczyt sztuki robienia hot dogów”. Otworzył swoje podwoje ponownie w sobotę, ponad rok od zamknięcia na dobre swojej starej, oświetlonej świetlówkami lokalizacji zeszłej wiosny, aby zrobić miejsce pod budowę luksusowej wieży.

Nowa lokalizacja znajduje się na skrzyżowaniu East 86th Street i Third Street, co było dużą ulgą dla wielu osób, które obawiały się, że nigdy nie zobaczą jej ponownego otwarcia w okolicy, w której prosperuje od prawie 100 lat.

„Przez ostatnie półtora roku codziennie odbierałem wiele telefonów, niektórzy mówili mi, że oddałbym życie za króla papai” – powiedział kierownik restauracji Mohamed Alam.

„Nie chcemy stracić naszych klientów, bo w takiej okolicy mieszkamy. To nasza firma, która istnieje tu od 92 lat.”

Nowa restauracja Papaya King została ponownie otwarta w sobotę po ponad roku zamknięcia Jamesa Kivuma

W niedzielne popołudnie do nowej lokalizacji napływał stały strumień klientów, którzy uzupełniali swoje gorące napoje z piklami i cebulą oraz serwowali im charakterystyczne dla Papaya King tropikalne napoje.

„Mój tata dorastał w pobliżu i zawsze uwielbiał to miejsce, więc kiedy jako dziecko odwiedzaliśmy Nowy Jork, zawsze kazał nam kiedyś do niego wpaść” – powiedział nowojorczyk Bill A., dodając, że teraz jest szczęśliwy, że może kontynuować tradycję ze swoimi dziećmi.

READ  Bugatti ma nadzieję, że jego ostatni samochód na gaz będzie najszybszym kabrioletem na świecie

„To jest wspaniałe „Moje córki będą bardzo szczęśliwe. Mają 9 i 12 lat i bardzo im się podobało to miejsce. Było im bardzo smutno, gdy kilka lat temu to miejsce zostało zamknięte. Będzie to trzecia generacja wizyt w Papaya King.”

Klienci tłumnie wracali do Papaya King w weekend, a niektórzy nie mogli tam wejść przed zamknięciem w zeszłym roku. Jamesa Kivuma

Papaya King po raz pierwszy został otwarty w swojej starej lokalizacji w 1932 roku, gdzie stał się ostoją dla pokoleń nowojorczyków i przejeżdżających gości.

Została jednak zmuszona do opuszczenia swojego starego domu po tym, jak właściciel budynku sprzedał go deweloperom w 2021 roku za 21 milionów dolarów.

Właściciel obiektu zobowiązał się do ponownego otwarcia budynku w lokalizacji po drugiej stronie ulicy, ale negocjacje z nowym właścicielem zakończyły się fiaskiem na początku 2024 r., a jego przyszłość pozostawiła w zawieszeniu – zwłaszcza po wyburzeniu pierwotnego domu.

Klienci, którzy odwiedzili nas w niedzielę, określili psy w nowej lokalizacji jako „doskonałe”. Jamesa Kivuma

„To instytucja w Nowym Jorku i stara lokalizacja powinna być punktem orientacyjnym” – powiedziała Jill Schlesinger, która dorastała w tej samej okolicy, co założyciel restauracji Papaya King, Constantine „Gus” Poulos. „Byłam na każdym posiedzeniu zarządu spróbuj ocalić to miejsce.”

Alam powiedział, że przepływ klientów nie jest już tak duży jak wcześniej od wczorajszego otwarcia, ale spodziewa się, że to się zmieni w miarę rozchodzenia się wieści o ponownym otwarciu sklepu.

„Myślę, że zajmie to trochę czasu, może tydzień lub dwa” – powiedział.

Stara siedziba Papaya King, którą restauracja nazywała domem przez prawie 100 lat, została zburzona w celu budowy wieżowca. Jamesa Messerschmidta

Już wtedy nowa lokalizacja przyciągnęła już kilku nowych klientów.

„Przeprowadziliśmy się tutaj około dwa lata temu i zaczęliśmy się zastanawiać, jakiego jedzenia powinniśmy tu spróbować i wszyscy mówili, że właśnie dlatego tu jesteśmy” – powiedział Eric Wang, jedząc psa z żoną Erin i ich córką.

Chociaż „trochę za późno” dotarli do starego lokalu, stwierdzili, że wszystko w nowym Papaya King było „doskonałe”.

READ  Sąd Najwyższy odrzucił próbę Elona Muska uwolnienia jego konta X spod nadzoru SEC

Dodatkowe raporty Davida Proppera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *