Rezerwa Federalna zapowiedziała, że ​​w marcu podniesie stopy procentowe

W obliczu zarówno niestabilnych rynków finansowych, jak i gwałtownej inflacji, Rezerwa Federalna wskazała w środę, że po raz pierwszy od ponad trzech lat może szybko podnieść stopy procentowe w ramach szerszego zacieśnienia swojej historycznie łatwej polityki pieniężnej.

W ruchu, który był nieco niespodzianką, organ decyzyjny banku centralnego powiedział, że zbliża się wzrost o ćwierć punktu kluczowej krótkoterminowej stopy procentowej. To będzie Pierwsza podwyżka po grudniu 2018 r..

Prezes Jerome Powell powiedział, że bank centralny może pójść agresywną ścieżką.

„Myślę, że jest niewiele miejsca na podnoszenie stóp procentowych bez zagrażania rynkowi pracy” – powiedział Powell na konferencji prasowej po spotkaniu. Po przebudzeniu się silnym wcześniej, The Średnia dla głównych giełd okazała się ujemna Po ogłoszeniu Powella.

Raport grupy mówi, że inflacja była na najwyższym poziomie w historii od prawie 40 lat. Chociaż ruch w kierunku niższej polityki mieszkaniowej był dobrze telegrafowany w ciągu ostatnich kilku tygodni, rynki były znacznie bardziej aktywne w ostatnich dniach, ponieważ inwestorzy obawiają się, że polityka może zaostrzyć się bardziej niż oczekiwano.

ten Oświadczenie po spotkaniu Federalny Komitet Otwartego Rynku nie podał konkretnego harmonogramu, kiedy nastąpi podwyżka, choć wiele wskazuje na to, że może ona nastąpić podczas marcowego posiedzenia. Przyjęte bez sprzeciwu.

„Przy inflacji powyżej 2 procent i silnym rynku pracy, Komitet oczekuje, że podniesienie docelowego progu dla federalnego wskaźnika finansowego będzie wkrótce odpowiednie” – czytamy w raporcie. Bank centralny nie spotka się w lutym.

Ponadto grupa zauważyła, że ​​miesięczne zakupy obligacji przez bank centralny w lutym nadal wyniosą zaledwie 30 miliardów dolarów, co ma się zamknąć w marcu, podczas gdy stopy wzrosną.

W środę nie było żadnych konkretnych oznak, że Rezerwa Federalna zacznie redukować swoje napompowane papiery wartościowe Jego bilans Prawie 9 bilionów dolarów.

READ  Georgia Bulldogs zdobywają drugie z rzędu mistrzostwo CFP

Jednak panel zwolniony Oświadczenie w zarysie „Zasady zmniejszania wielkości bilansu”. Raport mówi dalej, że bank centralny przygotowuje się do „znacznego zmniejszenia” wielkości swoich posiadaczy.

W nocie politycznej zauważono, że referencyjny wskaźnik finansowy był „głównym środkiem dostosowania pozycji polityki pieniężnej”. Panel dalej zauważył, że bilans powstanie po rozpoczęciu podwyżek stóp i będzie „przewidywalny” poprzez dostosowanie tego, jaka część wpływów z papierów wartościowych banku zostanie ponownie zainwestowana i jaka będzie mogła zostać spłacona.

Michael Pierce, starszy ekonomista USA zajmujący się ekonomią kapitału, zauważył, że ogłoszenie przez bank centralny, że „właściwe będzie szybkie podniesienie stóp procentowych”, było wyraźnym sygnałem, że podwyżka stóp jest nieuchronna w marcu. „Plany banku centralnego, aby rozpocząć obniżanie bilansu, gdy tylko stopy zaczną rosnąć, sugerują, że może on ogłosić komunikat na następnym posiedzeniu, które będzie nieco wyższe niż oczekiwaliśmy.”

Rynki z niecierpliwością oczekiwały na decyzję banku centralnego.

Inwestorzy spodziewali się, że Fed podniesie stopy herbaty najpierw w serii podwyżek stóp, w rzeczywistości urzędnicy FOMC ustalają w tym roku ceny według znacznie bardziej agresywnego harmonogramu niż wskazano w grudniowej prognozie. W tamtym czasie, według narzędzia FedWatch CME, które oblicza prawdopodobieństwa za pośrednictwem Fed Fund Future Market, komisja dokonała w tym roku trzech ruchów o 25 punktów bazowych, a rynek jest wyceniany na cztery podwyżki.

Handlowcy spodziewają się, że do końca roku wskaźnik finansowy wyniesie około 1%.

W ostatnich miesiącach urzędnicy Rezerwy Federalnej byli konsekwentnie zaniepokojeni inflacją, od miesięcy upierając się, że inflacja jest „pośrednia”. Ceny konsumpcyjne wzrosły o 7% niż rok wcześniej, najszybsze tempo od 12 miesięcy od lata 1982 roku.

Stabilność inflacji skłoniła urzędników do ponownego rozważenia strategii, która ukształtowała najłatwiejszą politykę monetarną w historii banku centralnego. W pierwszych dniach epidemii rządowej bank centralny obniżył swoją stopę referencyjną do 0% -0,25% i co miesiąc kupuje miliardy dolarów w obligacjach skarbowych i hipotecznych.

READ  Spadek przychodów z ładunków lotniczych to właściwie dobra wiadomość

„W ramach tego bank centralny przejdzie z wyższej polityki zakwaterowania na znacznie niższą politykę zakwaterowania, a z czasem na politykę mniej adekwatną” – powiedział Powell.

Ten schemat kupowania obligacji, czasami określany jako luzowanie ilościowe, sprowadził sumę aktywów banku centralnego do prawie 9 bilionów dolarów w jego bilansie. Powell powiedział, że Fed zaczeka kilka miesięcy. W obecnej sytuacji bank centralny reinwestuje cały ten dochód.

„Bilans jest znacznie większy niż powinien być” – powiedział Powell. „Bilans musi być mocno skompresowany. To zajmie trochę czasu. Chcemy, aby proces był uporządkowany i przewidywalny”.

Goldman Sachs spodziewa się, że cięcia bilansowe rozpoczną się w czerwcu w tempie 100 miliardów dolarów miesięcznie, czyli ponad dwukrotnie szybciej niż poprzedni ruch, który miał miejsce kilka lat temu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *