Rezygnacja Stephanie McMahon z WWE; Nick Khan jest teraz jedynym CEO

Stephanie McMahon ogłosiła swoją rezygnację z funkcji CEO WWE we wtorek wieczorem, niecały tydzień po tym, jak jej ojciec, Vince McMahon, przeszedł na emeryturę i wrócił na stanowisko prezesa zarządu.

Stephanie McMahon była także przewodniczącą rady dyrektorów spółki notowanej na giełdzie przed powrotem jej ojca w piątek. Dzieliła obowiązki dyrektora generalnego wraz z Nickiem Khanem, który jest teraz jedynym dyrektorem generalnym WWE. Jej mąż, WWE Hall of Famer Paul „Triple H” Levesque, pozostaje na swoim miejscu jako jeden z czołowych cotygodniowych wątków telewizyjnych WWE, a stanowisko to osiągnął po tym, jak Vince McMahon, który był odpowiedzialny za kreatywność od 1982 roku, początkowo odszedł z show.com w lipcu.

„Z Nickiem i Paulem „Triple H” Levesque na czele jako dyrektor ds. treści, jestem przekonany, że WWE jest w idealnym miejscu, aby nadal dostarczać niezrównaną kreatywną zawartość i maksymalizować wartość dla akcjonariuszy” – napisała Stephanie McMahon w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze. 3,2 miliona obserwujących.

„WWE jest w tak silnej pozycji, że zdecydowałem się wrócić na urlop naukowy i pójść o krok dalej z moją oficjalną rezygnacją. Nie mogę się doczekać kibicowania WWE z drugiej strony biznesu, gdzie zaczynałem jako mały dzieciaku, jako zagorzały fan”.

Przejście Vince’a McMahona na emeryturę w lipcu było następstwem zarzutów o niewłaściwe zachowanie seksualne, które obejmowało płatności z tytułu umowy o zachowaniu poufności. Chociaż McMahon wykorzystał środki osobiste na płatności NDA, nie odnotował tych wydatków, które wyniosły 19,6 miliona dolarów.

W oświadczeniu zapowiadającym jego powrót w czwartek, Vince McMahon powiedział, że posunięcie to miało na celu „pełne wykorzystanie” nadchodzących negocjacji WWE dotyczących praw medialnych. Umowy sieciowe firmy wrestlingowej z USA i Fox na odpowiednio „Monday Night Raw” i „Friday Night SmackDown” wygasają w przyszłym roku.

READ  Gdzie zostanie pochowana królowa? Dlaczego Królewski Skarbiec nie będzie jego ostatnim miejscem spoczynku?

„Chciałbym wyrazić moje pełne poparcie dla osobistej decyzji Stephanie. Będę zawsze wdzięczny za to, że zaoferowała się wkroczyć podczas mojej nieobecności i jestem naprawdę dumny z pracy, jaką miałem prowadząc WWE” – powiedział Vince McMahon. , który kupił firmę od swojego ojca w 1982 roku. „Stephanie była najlepszą ambasadorką naszej firmy, a jej wieloletni wkład wywarł niezmierzony wpływ na naszą markę.

Vince McMahon dodał o Khan: „Przenikliwość biznesowa Nicka i biegłość w branży medialnej pomogły naszej firmie osiągnąć rekordowe przychody i rentowność. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Radą Dyrektorów w tym kluczowym momencie, aby przejrzeć nasze strategiczne alternatywy i zmaksymalizować wartość dla wszystkich akcjonariuszy WWE.”

Te strategiczne alternatywy mogą skutkować sprzedażą firmy przed negocjacjami dotyczącymi praw medialnych. Wracając do firmy, Vince McMahon powitał również byłych współprzewodniczących WWE Michelle Wilson i George’a Barriosa z powrotem w radzie dyrektorów.

Stephanie McMahon od dawna jest ostoją WWE jako autorytet na ekranie, często obok swojego ojca i męża Triple H. W maju wzięła urlop, ale powiedziała, że ​​wróci po pewnym czasie wolnym, aby skupić się na swojej rodzinie.

Stephanie McMahon wróciła trzy tygodnie później, aby pomóc firmie przejść przez kontrowersje wokół jej ojca. Wraz z jego powrotem zdecydowałem się ponownie wyprowadzić.

„Stephanie McMahon jest niesamowitym CEO i jeszcze lepszą osobą” – powiedział Khan. „Praca z nią jako Co-CEO była zaszczytem. Będzie odnosić sukcesy.

„Jestem wdzięczny Vince’owi McMahonowi i naszej Radzie Dyrektorów za ich ciągłe wsparcie. Nie mogę się doczekać dalszej bliskiej współpracy z nimi i moimi kolegami z WWE, aby zapewnić, że nasza firma będzie się rozwijać jako siła numer jeden w sportowej rozrywce w nadchodzących latach. ”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *