Reżyser Syna Saula Laszlo Nemes potępia przemówienie Jonathana Glazera

Laszlo Nemes, reżyser słynnego filmu o Holokauście Syn SaulaWypowiedział się przeciwko wygłoszonemu przez siebie przemówieniu Obszar zainteresowań Reżyser Jonathan Glazer, kiedy w ubiegły weekend odebrał Oscara.

Glazer wywołał poparcie, ale także znaczną reakcję swoim przemówieniem, w którym powiedział, że on i jego producent James Wilson „stoją tutaj, jako ludzie odrzucający swój judaizm i Holokaust przejmujący okupację, która doprowadziła do konfliktu dla tak wielu niewinnych ludzi”. Czy to ofiary 7 października w Izraelu, czy trwający atak na Gazę.

A teraz Nims, zdobywca Nagrody Języka Obcego w 2015 roku za film o Holokauście, Syn Saulapisze w Stróż Gazeta:

Obszar zainteresowań Ważny film… Jego reżyser powinien milczeć, zamiast ujawniać swój brak zrozumienia historii i sił, które zniszczyły cywilizację, przed i po Holokauście.

„Gdyby wziął na siebie odpowiedzialność związaną z takim filmem, nie uciekałby się do rozmów rozpowszechnianych przez propagandę, której celem jest ostateczne wyeliminowanie wszelkiej obecności Żydów z Ziemi.

„Jest to szczególnie niepokojące w erze, w której osiągnęliśmy poziom nienawiści wobec Żydów sprzed Holokaustu – tym razem w nowoczesny i «postępowy» sposób. Obecnie jedyną formą dyskryminacji, która jest nie tylko tolerowana, ale do której zachęca, jest jest antyżydowska, wzniosła.

Przeczytaj pełne oświadczenie Mongoose Tutaj

Syn Saula I Obszar zainteresowań Obydwa miały premierę w Cannes, w odstępie ośmiu lat, gdzie każde z nich zdobyło Grand Prix (nagrodę za drugie miejsce) na festiwalu, a akcja obu rozgrywa się w Auschwitz w 1944 roku.

Danny Cohen, producent wykonawczy filmu, powiedział w piątek, że jest on „zasadniczo inny”.[d]Z komentarzami Glazera.

READ  Najwyraźniejsze numery kasowe Batmana i końcowe napisy końcowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *