Rick Hoyt, który został biegaczem maratonu bostońskiego z ojcem na wózku inwalidzkim, umiera w wieku 61 lat

W wieku 61 lat zmarł maratończyk z Bostonu Rick Hoyt

BOSTON — Zmarł Rick Hoyt, który wraz z ojcem pchającym wózek inwalidzki stał się podstawą maratonu bostońskiego i innych wyścigów przez dziesięciolecia. Miał 61 lat.

W poniedziałek jego rodzina poinformowała, że ​​Hoyt zmarł z powodu komplikacji oddechowych.

„Rick i nasz ojciec, Dick, są ikonami w świecie wyścigów szosowych i triathlonu od ponad 40 lat i zainspirowali miliony osób niepełnosprawnych do wiary w siebie, wyznaczania celów i osiągania niezwykłych rzeczy” – powiedziała rodzina Hoyt w oświadczenie.

Rick Hoyt cierpiał na porażenie mózgowe, które spowodowało u niego porażenie czterokończynowe, ale on i jego tata stali się częścią maratonu bostońskiego w takim samym stopniu, jak Bolesne stopy czy Wzgórze Złamanych Serc. Pod naciskiem Dicka Hoyta obaj ukończyli kurs 32 razy.

Co roku w kwietniu Boston Athletic Association przyznaje nagrodę Rick & Dick Hoyt Award komuś, kto wykazuje ducha poprzez rzecznictwo i integrację.

„Rick Hoyt zawsze będzie pamiętany jako ikona maratonu bostońskiego i ucieleśnienie mentalności„ tak, że możesz ”, która zdefiniowała Team Hoyt” – napisano w oświadczeniu ligi. „Mamy szczęście, że mogliśmy nazwać Ricka przyjacielem, mentorem, pionierem i bostońskim maratończykiem”.

Ojciec i syn rywalizowali także w ponad 1000 innych wyścigach, w tym w duatlonach i triathlonach; W 1992 roku ukończyli bieg i jazdę na rowerze przez Stany Zjednoczone, pokonując 3735 mil (6010 km) w 45 dni. W 2013 roku w pobliżu startu maratonu bostońskiego w Hopkinton stanął pomnik przedstawiający ojca i syna.

Dick Hoyt zmarł w 2021 roku.

„Trudno uwierzyć, że obaj już nie żyją, ale ich dziedzictwo nigdy nie umrze. Dick i Rick Hoyts zainspirowali miliony ludzi na całym świecie” – powiedział Dave McGillivray, dyrektor wyścigu maratonu bostońskiego i innych wydarzeń, w których brali udział Hoytowie. Zawsze będziemy wdzięczni, Rick, za twoją odwagę, determinację, wytrwałość i gotowość do dawania siebie, aby inni też mogli wierzyć w siebie, wyznaczać sobie cele i zmieniać świat tak jak ty. „

READ  Giants zatrudniają Briana Callahana jako kolejnego trenera po 5 latach pełnienia funkcji koordynatora ofensywy Bengals: Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *