RIP Surface Duo — mówi się, że Microsoft rezygnuje z dziwnej obudowy

Zbliżenie / Surface Duo 2 Android 12L.

Microsoftu

Zac Bowden z Windows Central jest korespondentem wszelkich plotek na temat Microsoft Surface, jego ostatni raport jest to, że Surface Duo 3 jest martwy, a przynajmniej urządzenie w tej samej formie, co Surface Duo 1 i 2. Być może pewnego dnia pojawi się urządzenie Microsoftu oznaczone jako „Surface Duo 3”, ale forma Surface Duo czynnik — urządzenie z dwoma ekranami i zawiasem 360 stopni — martwe. Raport mówi, że Microsoft pracuje teraz nad „bardziej tradycyjnym składanym projektem, z zawiasem 180 stopni, składanym ekranem wewnętrznym i zewnętrzną osłoną ekranu” – w tym samym duchu, co Galaxy Fold.

Linia Surface Duo jest przeznaczona dla dwóch najbardziej nieporęcznych urządzeń z Androidem na rynku. Zamiast wysokich, smukłych ekranów, z których zwykle korzystają telefony z Androidem, oba Surface Duo miały krótkie, grube wyświetlacze, dzięki czemu linia Duo jest największymi smartfonami na rynku. Oryginalny Surface Duo miał obsługiwać anulowany system operacyjny „Windows 10X”, który wykorzystywałby unikalne proporcje ekranu. Kiedy ten system operacyjny został złomowany, projekt został uratowany jako Android Phone, ale te krótkie, tłuste ekrany doprowadziły do ​​​​wielu złych układów aplikacji na Androida, z ograniczoną przestrzenią na ekranie w pionie, dodatkowo zmniejszoną przez duże nagłówki i paski kart Androida. Wydaje się, że Microsoft chciał osiągnąć ten sam podstawowy układ, co notebook Moleskine, ale aplikacje na Androida po prostu nie są zaprojektowane dla tego współczynnika proporcji. Ponadto, nawet po złożeniu, będąc znacznie szerszym niż jakikolwiek inny smartfon na rynku, trudno jest go trzymać w jednej ręce.

Po dwóch niemal identycznych iteracjach wydawało się, że Microsoft podąża „niezwykle szeroką” linią myślenia. Raport mówi, że anulowany Surface Duo 3 miałby „węższe i wyższe wyświetlacze od krawędzi do krawędzi”, co pozwoliłoby ustawić telefon w bardziej rozsądnej obudowie.

READ  Random: czekaliśmy ponad pół dekady na „nową” główną linię Zelda
Następny telefon Microsoftu będzie bardziej przypominał Galaxy Fold, z jednym dużym składanym ekranem.  Ten nawet obsługuje Excel!
Zbliżenie / Następny telefon Microsoftu będzie bardziej przypominał Galaxy Fold, z jednym dużym składanym ekranem. Ten nawet obsługuje Excel!

SAMSUNG

Gdy te plany wygasną, tak zwany „wewnętrznie Duo trzeciej generacji” będzie bardziej składanym smartfonem i nie jest jasne, czy będzie się nazywał „Surface Duo 3”, czy nie. Jak argumentowaliśmy w Nasza recenzja Z oryginalnego urządzenia wyposażenie urządzenia w ciągły ekran wewnętrzny byłoby ogromnym ulepszeniem w stosunku do konstrukcji z dwoma ekranami. Dzięki jednemu dużemu składanemu ekranowi nadal masz wszystkie funkcje podwójnego ekranu za pośrednictwem trybu podzielonego ekranu oprogramowania Android, ale z dodatkową korzyścią posiadania jednego dużego ekranu do aplikacji tabletu, filmów, gier i stron internetowych.

Oprócz niekompatybilnego formatu Androida, telefony Microsoftu z Androidem miały wiele innych problemów, które firma musiałaby naprawić. Surface Duos zawsze wydawały się eksperymentalnymi składanymi urządzeniami i ten kompromis mógłby zadziałać, gdyby nie pełna cena prawdziwego składanego telefonu. Ceny od 1400 do 1500 USD nie były konkurencyjne dla tego, co było zasadniczo dwoma sklejonymi ze sobą smartfonami, więc trzeba się zastanawiać, co się dzieje z łańcuchem dostaw Microsoftu. Dział oprogramowania Android firmy Microsoft również był bałaganem, a firma zlecała outsourcing systemu operacyjnego Surface Duo 1 nawet na dwa miesiące przed wydaniem i wysyłką, co było katastrofalnym skutkiem błędnej wersji Androida. Od tego czasu Microsoft kupił zespół, który outsourcingował swoje urządzenia z Androidem, ale jak dotąd klienci Surface Duo widzieli Najgorszy w swojej klasie Historia aktualizacji Androida.

W raporcie opisano, że Microsoft chce, aby jego telefon z Androidem działał lepiej z systemem Windows za pomocą wewnętrznego programu o nazwie „Perfect Together”, który buduje integracje w stylu Apple między telefonem a laptopami / komputerami stacjonarnymi. Pomimo porażki Surface Duo, Bowden mówi, że Microsoft jest „zintegrowany” z Androidem i „chętny do rozszerzenia swojej oferty smartfonów z Androidem” poza nowe składane urządzenie. Raport mówi, że Microsoft stworzył prototypy kilku pomysłów na telefony Surface na wzór tabletów „głównego nurtu”, które pewnego dnia mogą zostać dostarczone.

READ  MWC 2024: Wszystko ogłoszono do tej pory, w tym gogle VR HTC i składany telefon Motoroli

Wygląda na to, że będziemy trochę czekać na kolejny telefon Microsoftu z Androidem, ponieważ Bowden powiedział, że składane urządzenie „nie ma jeszcze konkretnego okna wysyłki dla urządzenia, co oznacza, że ​​jest mało prawdopodobne, aby było gotowe na czas tej jesieni. ”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *