RM z BTS podobno przedłożył kierownictwu HYBE prezentację PPT, aby zasugerować zmianę polityki firmy dotyczącej NFT.

Momenticaniezamienialna platforma tokenów (NFT) stworzona przez Dunamokoreański operator giełdy wirtualnych aktywów nr 1, oraz HYBE, wykazuje słabą wydajność. To rozczarowujący i bolesny wynik, biorąc pod uwagę, że jest to tak ambitna praca Song Chi HyungSzef Donamo, zaplanował.

Momentica to wirtualna platforma handlu aktywami, która może ograniczyć transakcje użytkowników w dowolnym momencie według własnego uznania poziomy (wspólne przedsięwzięcie Dunamu i HYBE) i zapobiega przechwytywaniu ekranu ze źródła. Analitycy twierdzą, że nie został dobrze przyjęty zarówno przez inwestorów kryptowalutowych, jak i fanów idoli, ponieważ jest zgodny z centralnie kontrolowaną polityką operacyjną.

Według branży, 23 stycznia na potrzeby drugiego minialbumu LE SSERAFIM „ANTIFRAGILE” nagrano łącznie 1231 filmów (odnoszących się do kart cyfrowych wykonanych w Momentica’s NFT) opartych na 30 różnych koncepcjach, ale wydano tylko 40 do 60 filmów . Sprzedany.

Za 12 dolarów można kupić „specjalny pakiet wideo” z trzema filmami, ale kupiło go tylko 157 osób. Całkowitą dotychczasową sprzedaż szacuje się na około 8 milionów wonów koreańskich (około 6 497 USD). Biorąc pod uwagę, że liczba oficjalnych subskrybentów LE SSERAFIM w YouTube wynosi około 2,22 miliona, popyt na filmy NFT wśród fanów jest tylko ułamkiem.

Wydaje się, że dzieje się tak dlatego, że poziomy mogą sprawować ścisłą kontrolę nad transakcjami użytkowników. Zgodnie z warunkami Momentica, „Levels może, według własnego uznania, zdecydować, czy zezwolić Ci na handel z innymi użytkownikami lub w razie potrzeby, zapewniając lub ograniczając dostęp do pewnych odpowiednich funkcji na platformie.. „

Określa to również terminologiaLevels zastrzega sobie prawo, bez uprzedniego powiadomienia, do ograniczenia liczby dostępnych ujęć, zaprzestania korzystania z ujęć lub zaprzestania udostępniania ujęć użytkownikom.. „

W związku z tym urzędnik Levels stwierdził: „Aby transakcje odbywały się między użytkownikami w ramach Poziomów, muszą oni przejść proces KYC (Customer Identification). Podczas procesu weryfikacji tożsamości, jeśli zostanie potwierdzone, że nie ma problemów z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy, użytkownicy mogą handlować, ale członkowie, którzy nie spełniają kryteriów prawnych, nie mogą handlować.. „

READ  Nightdive Shocks z The Thing: Remastered na PC i konsole [Trailer]

Jednak jest to cytowane jako nadmierna ingerencja w sprawowanie kontroli nad bazą użytkowników platformy w celu uwierzytelnienia tożsamości bez wyznaczania celu, jakim jest ograniczenie użytkowania do „problematycznych użytkowników”. Pojawia się również krytyka, że ​​jest z góry przesądzone, że inwestorzy kryptowalutowi nie będą uczestniczyć w platformie, która według uznania operatora może naruszać ich prawa własności.

Ponadto jednym z najważniejszych wariantów Momentica jest BTS, która ma największy wpływ wśród artystów HYBE. BTS ma ogromny wpływ na swoją agencję, więc mówi się, że jest liderem RM Przeprowadził prezentację PPT (PowerPoint) dla kadry kierowniczej HYBE zmieniającą politykę firmy dotyczącą NFT i otrzymał pozytywne odpowiedzi.

Fan BTS, ARMY, również stanowczo sprzeciwiał się biznesowi NFT HYBE. Stwierdzili, że wydawanie NFT powoduje emisję dwutlenku węgla i może zanieczyszczać środowisko. Właśnie dlatego Levels osobno potwierdził, że wykorzystuje niskoemisyjny łańcuch bloków, który efektywnie zużywa bardzo mało energii.

Ponadto istnieje duża liczba fanów, którzy dołączyli do fandomu po obejrzeniu zdjęć, filmów i treści stworzonych przez innych fanów. Ujawnia to również zamkniętą naturę Momentiki, ponieważ Momentica blokuje funkcję przechwytywania w całej aplikacji. Urzędnik z Levels wyjaśnił: „Ma to na celu ochronę praw użytkowników aplikacji oraz własności intelektualnej artystów. „

W przypadku NFT kopiowanie lub przechwytywanie nie jest ważne, ale wartość jest tworzona poprzez „udowodnienie, że treść jest oryginalna”. Dlatego HYBE i Dunamu uważają NFT za towary/aktywa. Istnieje jednak ocena, która budzi wątpliwości co do rodzaju wkładu technicznego Dunamu, który jest „specjalistą od łańcucha bloków”, wniesiony do Momentica i HYBE.

Lee Seok Woo, dyrektor generalny Dunamu, powiedział we wrześniu 2022 r„Na tej pracy Levels skupia się najbardziej w tym roku”. Ponadto przewodniczący Song Chi Hyung został zwolniony z kontroli parlamentarnej w 2022 r. z powodu podróży służbowej do Stanów Zjednoczonych w celach biznesowych Levels.

READ  Nasi eksperci dzielą się najlepszymi ponad 140 ofertami Amazon Prime Day 2023, które wciąż możesz kupić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *