Rodzina królewska: Kate i książę William tęsknią za świątecznym obiadem króla Karola | Królewski | Aktualności

Oczekuje się, że krzyż Attallaha, który Diana, księżna Walii, miała na sobie podczas gali charytatywnej w Londynie w 1987 r.

Naszyjnik z krucyfiksem Garrarda – grawerowany złotem, srebrem, ametystami i diamentami – będzie prowadził doroczną sprzedaż Royal and Noble Sotheby’s, która rozpocznie się 6 stycznia i zakończy 18 stycznia.

Diana założyła naszyjnik na gali charytatywnej w Londynie 27 października 1987 roku na rzecz Birthrights, organizacji charytatywnej działającej na rzecz ochrony praw człowieka podczas ciąży i porodu, której została patronką w 1984 roku.

Utwór odzwierciedlał jej trwający całe życie związek z Garrardem, który zaadaptował Spencer Tiara na dzień jej ślubu iz którego wybrała szafirowy pierścionek zaręczynowy w 1981 roku.

Podczas swojego ostatniego publicznego wystąpienia Diana miała na sobie diament Garrarda i perłę z Morza Południowego, które stały się znane jako naszyjnik z Jeziora Łabędziego.

Naszyjnik Atallah Cross był kiedyś własnością nieżyjącego już dyrektora generalnego Asprey & Garrard Group, nieżyjącego już Naima Atallah, który często pożyczał go Dianie do noszenia na imprezach.

Został on później przekazany jego synowi, Ramsayowi Atallahowi, który powiedział: „Księżna Diana i mój ojciec byli przyjaciółmi i pamiętam, jak często przychodziła do niego do zabytkowego sklepu Garrarda na Regent Street, gdzie mieściło się jego biuro, i pytała pożyczyć naszyjnik przy kilku okazjach. Naprawdę podobał mi się ten kawałek.” „.

Rozumie się, że naszyjnik był noszony tylko przez Dianę, powiedział dom aukcyjny, a po jej śmierci nigdy więcej nie był widziany publicznie.

Christiane Spofforth, szefowa działu biżuterii w Sotheby’s London, powiedziała: „Biżuteria należąca do zmarłej księżnej Diany lub noszona przez nią jest rzadko oferowana, zwłaszcza element taki jak krzyż Atallah, który jest kolorowy, odważny i charakterystyczny.

W pewnym sensie ten niezwykły naszyjnik jest symbolem rosnącej pewności siebie księżniczki w doborze odzieży i biżuterii w tym szczególnym momencie jej życia.

READ  Wordle 291 Apr 6 Tips Zmagasz się dzisiaj z Wordle? Trzy poradniki, które pomogą uzyskać odpowiedź | Gry | rozrywka

„Jesteśmy przekonani, że ta wyjątkowa biżuteria Garrarda z lat 20. XX wieku, o tak niezwykłym pochodzeniu, noszona wyłącznie przez samą księżną, przyciągnie uwagę różnych prezenterów, w tym kolekcjonerów królewskich klejnotów. Oprócz wielbicieli księżniczki, chętnie podzieli się częścią swojej historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *