Ronald Acuna Jr. został wybrany starterem All-Star 2023 po 1. rundzie.

FILADELFIA – Ronald Acuna Jr. nie weźmie udziału w 2. rundzie tegorocznego głosowania All-Star, ponieważ został już wybrany jako jeden ze starterów National League w tym roku w Midsummer Classic.

Acuna otrzymała więcej głosów niż jakikolwiek inny gracz MLB podczas fazy 1 procesu głosowania, która zakończyła się w czwartek po południu. To trzeci rok z rzędu, kiedy zapolowy Braves otrzymał więcej głosów niż jakikolwiek inny gracz NL. Dołącza do Hanka Aarona (1970 i 71) i Dale’a Murphy’ego (’85) jako jedyni gracze Braves, którzy otrzymali najwięcej głosów w procesie głosowania.

Acuna pokonał lidera sondażu Ligi Amerykańskiej, Shohei Ohtaniego, 3 082 600-2 646 307. Każdy z nich ma zagwarantowane miejsce w wyjściowym składzie jako najlepszy zdobywca głosów w swoich ligach.

To już czwarty raz, kiedy 25-letni Acuna został wybrany do rozpoczęcia All-Star Game. Był jednym z początkowych miotaczy NL w 2019 i 22 roku, a przegapił mecz w 21 roku po tym, jak zerwał prawy ACL dwa dni przed przerwą All-Star.

Acuna nie będzie jedynym reprezentantem Braves w All-Star w tym roku. Łapacz Sean Murphy, shortstop Orlando Arcia, pierwszobazowy Matt Olsen, drugobazowy Ozzie Albies, trzeciobazowy Austin Riley i zapolowy Michael Harris II – wszyscy awansowali do fazy 2 procesu głosowania. Murphy i Arcia zdobyli najwięcej głosów na swoich stanowiskach w pierwszej fazie.

Począwszy od południa czasu wschodniego w poniedziałek, druga faza głosowania będzie dostępna wyłącznie online i za pośrednictwem urządzeń mobilnych na stronie MLB.com/vote, na wszystkich 30 stronach internetowych klubów, w aplikacjach MLB i MLB Ballpark. Da fanom szansę głosowania wśród finalistów na każdym poziomie podczas krótkiego okna, które kończy się 29 czerwca w południe ET. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni tego wieczoru o 19:00 czasu wschodniego w ESPN.

Podczas Fazy 2 suma głosów jest resetowana (tj. suma głosów z Fazy 1 nie zostaje przeniesiona), a zwycięzca każdej pozycji (w tym trzech zapolowych w AL i dwóch pozostałych zapolowych w NL) zostaje nazwany początkowym dzban. Klasyk przesilenia letniego 2023.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *