Ropa rośnie, ponieważ Chiny rozważają złagodzenie ograniczeń COVID

  • Raport: Chiny rozważają skrócenie czasu kwarantanny dla odwiedzających
  • Zbliżające się embargo UE na rosyjską ropę, wspieranie cięć OPEC+
  • Plan sprzedaży rezerw ropy w USA nie obniża cen

NOWY JORK (Reuters) – Ceny ropy wzrosły w czwartek po wiadomości, że Chiny rozważają złagodzenie środków kwarantanny COVID-19 dla odwiedzających, budząc nadzieje na zwiększenie popytu na energię u największego na świecie importera ropy.

Do godziny 12:58 czasu wschodniego (1658 GMT) kontrakty terminowe na ropę Brent wzrosły o sześć centów do 92,47 USD za baryłkę.

Ropa US West Texas Intermediate z dostawą w listopadzie, która wygasa w czwartek, wzrosła o 95 centów do 86,50 USD za baryłkę. Ropa naftowa West Texas Intermediate z dostawą w grudniu wzrosła o 30 centów do 84,82 USD za baryłkę.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Pekin rozważa skrócenie okresu kwarantanny dla odwiedzających do siedmiu dni z dziesięciu, podał w czwartek Bloomberg News, powołując się na osoby zaznajomione z tą sprawą. Czytaj więcej

„Jest to postrzegane jako pozytywny wskaźnik popytu na rynku” – powiedział Bob Yoger, dyrektor ds. kontraktów terminowych na energię w Mizuho w Nowym Jorku.

Chiny, największy na świecie importer ropy naftowej, zastosowały się w tym roku do ostrych restrykcji Covid, co dotkliwie wpłynęło na handel i aktywność gospodarczą, co doprowadziło do spadku popytu na paliwo.

Wspieraniem cen był również zbliżający się zakaz w Unii Europejskiej dotyczący rosyjskiej ropy naftowej i produktów naftowych, a także cięcia produkcji ze strony Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową i sojuszników, w tym Rosji, znanej jako OPEC+.

OPEC+ zgodził się na zmniejszenie produkcji o 2 miliony baryłek dziennie na początku października.

Oddzielnie, prezydent USA Joe Biden ogłosił w środę plan sprzedaży pozostałej części swojego uwolnienia z krajowych rezerw strategicznych ropy naftowej (SPR) do końca roku, czyli 15 milionów baryłek ropy, i rozpoczęcia uzupełniania zapasów, gdy podejmie próbę wysokiego tłumienia . Ceny benzyny przed wyborami śródokresowymi 8 listopada.

READ  Oracle skacze po dużych kontraktach chmurowych, które stymulują wzrost rezerwacji

Jednak ogłoszenie nie złagodziło cen ropy, ponieważ oficjalne dane z USA pokazały, że Strategiczne Rezerwy Ropy Naftowej spadły w zeszłym tygodniu do najniższego poziomu od połowy 1984 r., podczas gdy komercyjne zapasy ropy niespodziewanie spadły.

Tymczasem globalny popyt na paliwa pozostaje niepewny. Rezerwa Federalna (bank centralny USA) podała w środę w swoim raporcie, że aktywność gospodarcza w USA nieznacznie wzrosła w ostatnich tygodniach, chociaż w niektórych obszarach utrzymała się na stałym poziomie, aw innych spadła, pokazując rosnący pesymizm przedsiębiorstw co do perspektyw.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raportowanie Stephanie Kelly w Nowym Jorku; Dodatkowe reportaże Ahmeda Ghaddara w Londynie i Emily Chow w Singapurze. Redakcja: Margarita Choi, Kirsten Donovan i David Gregorio

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *