Rory McIlroy będzie obecny podczas rozmów w Arabii Saudyjskiej jako członek komisji ds. transakcji

Rory McIlroy nie wróci do Rady ds. Polityki PGA Tour, ale pozostanie zaangażowany w negocjacje z Funduszem Inwestycji Publicznych Arabii Saudyjskiej w sprawie potencjalnej wielomiliardowej inwestycji w PGA Tour Enterprises jako członek nowo utworzonej Komisji ds. Transakcji Tour, ogłosił w czwartek Tour .

McIlroy miał nadzieję, że ponownie dołączy do Rady ds. Polityki PGA Tour, ale powiedział, że nie zastąpi Webba Simpsona ze względu na obawy innych menedżerów graczy dotyczące sprowadzenia go z powrotem.

Jak podano w komunikacie prasowym, były dyrektor generalny Valero Energy Corp. Joseph W. Gorer został jednomyślnie wybrany przez Radę Dyrektorów PGA Tour Enterprises na jej Przewodniczącego.

Gorder, który obecnie pełni funkcję dyrektora generalnego zarządu Valero Energy, będzie także członkiem Podkomisji ds. Transakcji wraz z dyrektorem ds. komunikacji graczy Joe Ogilvym, założycielem i głównym właścicielem Fenway Sports Group Johnem W. Henrym, komisarzem PGA Tour Jayem Monahanem oraz golfiści Adam Scott, Tiger. Woodsa i McIlroya.

Gorder dołączył do Rady Politycznej PGA Tour w zeszłym roku.

„Wyjątkowa przedsiębiorczość i przywództwo Joe’go, wyróżniające się okresem, w którym pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego firmy z listy Fortune 50, idealnie pozycjonują go na czele Zarządu PGA Tour Enterprises, gdy rozpoczynamy nowy rozdział” – stwierdził Monahan w oświadczeniu. „Jego strategiczna wizja jest kluczowa, ponieważ my – menedżerowie graczy, członkowie zarządu i kierownictwo Tour – wszyscy spotykamy się, aby zapewnić naszym fanom to, co najlepsze, którzy zawsze są dla nas najwyższym priorytetem, jednocześnie ogólnie wzmacniając Tour dla naszych graczy i sponsorów”.

Oczekiwano, że McIlroy, który 14 listopada zrezygnował z członkostwa w radzie politycznej, zastąpi Simpsona w tym zarządzie oraz w zarządzie PGA Tour Enterprises, nowego podmiotu nastawionego na zysk, który tour utworzył w styczniu wraz ze Strategy Sports Group.

READ  Steph Curry zbiera siły po zwycięstwie wyjazdowym przeciwko Knicks – NBC Sports Bay Area i Kalifornii

SSG, grupa miliarderów, właścicieli i celebrytów amerykańskich drużyn sportowych, zainwestowała początkową kwotę 1,5 miliarda dolarów, a dostępne są maksymalnie 3 miliardy dolarów.

McIlroy był sfrustrowany brakiem postępów w negocjacjach PGA Tour z PIF, która finansuje konkurencyjną ligę golfową LIV. Obie strony podpisały porozumienie ramowe 6 czerwca, a termin minął 31 grudnia. Obie strony kontynuowały negocjacje przez ostatnie cztery miesiące.

McIlroy powiedział w środę, że pomysł jego powrotu do komisji politycznej „otworzył stare rany i blizny po zdarzeniach, które miały miejsce wcześniej”. Według McIlroya w zarządzie była podgrupa osób, które „prawdopodobnie czuły się nieswojo” na myśl o jego powrocie.

„Nie sądzę ani nie uważam, że koniecznie ludzie nie chcieli, żebym się w to zaangażował. To był po prostu proces, w jaki sposób ponownie się zaangażować, prawda?” – powiedział McIlroy. „Tak jak zrobiła to Rada [gone] Przeglądając ogromny przegląd zarządzania, który trwał osiem miesięcy, i to, co wydarzyło się między mną a Webbem i całą tą sprawą, okazało się, że wykraczało to poza zakres zarządzania, prawda?

„Jak więc wygląda proces odzyskiwania mnie? To był naprawdę sedno całej sprawy”.

Po zdobyciu karty 4 do 67 w pierwszej rundzie mistrzostw Wells Fargo w Quail Hollow Club w Charlotte w Karolinie Północnej McIlroy został zapytany, czy jego stosunki z Woodsem są napięte.

„Przyjaciele mogą się nie zgadzać lub nie zgadzać w różnych kwestiach, ale w pewnych kwestiach się nie zgadzają” – powiedział McIlroy. „Myślę, że to dobrze, ale nie, w zeszły piątek odbyliśmy naprawdę dobrą rozmowę na temat wielu różnych rzeczy. Nie, nie ma w tym żadnej presji. Myślę, że moglibyśmy zobaczyć przyszłość golfa nieco inaczej, ale ja tak nie uważam Nie sądzę, że musi to być „To nie wywiera presji na związek lub przyjaźń”.

READ  UConn przeciwstawia się oczekiwaniom. Powrót do gry tytułowej

McIlroy powiedział, że w niedzielę odbył ponad godzinę wideokonferencji z innymi członkami Komisji ds. Transakcji. Grupa dokonała przeglądu 150-stronicowego dokumentu dotyczącego przyszłego modelu produktu wycieczki.

„Tak, nie jestem członkiem zarządu, ale w jakiś sposób jestem zaangażowany w prace tej komisji ds. transakcji” – powiedział McIlroy. „Nie mam prawa głosu, więc wiesz, chyba nie mam znaczącego wpływu na to, co stanie się w przyszłości, ale przynajmniej czuję, że mogę się przydać w tej komisji, i tak sądzę swego rodzaju kompromis w sprawie braku miejsca w zarządzie.”

Simpson (38 l.) zakończy swoją kadencję, która upływa w 2025 r. Zamierzał ustąpić z obu izb, aby spędzić czas z rodziną.

„Jestem naprawdę zadowolony, że Webb pozostaje na tym miejscu” – powiedział McIlroy. „Webb to zrównoważony facet z wielką wizją. Jeśli nie zajmę jego miejsca, najlepszą rzeczą będzie, jeśli Webb zostanie. Tak, jestem z tego zadowolony”.

Wraz z Simpsonem i Scottem Woodsem Patrick Cantlay, Peter Malnati i Jordan Spieth pełnią funkcję dyrektorów ds. graczy w Radzie Politycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *