Apple planuje wykorzystać chipy M2 Ultra w chmurze na potrzeby sztucznej inteligencji

Apple planuje rozpocząć swoją przygodę z generatywną sztuczną inteligencją od przeniesienia złożonych zapytań do chipów M2 Ultra działających w centrach danych, zanim przejdzie na bardziej zaawansowane chipy M4.

Bloomberga Raporty Apple planuje umieścić M2 Ultra na serwerach w chmurze, aby uruchamiać bardziej złożone zapytania AI, podczas gdy na urządzeniach przetwarzane są proste zadania. Dziennik Wall Street Wcześniej informowałem, że Apple chciał stworzyć niestandardowe chipy do wprowadzenia do centrów danych, aby zapewnić bezpieczeństwo i prywatność w ramach projektu, który według publikacji nazywa się Project ACDC lub Apple Chips in Data Center. Jednak obecnie firma uważa, że ​​jej obecne procesory mają już wystarczające elementy bezpieczeństwa i prywatności.

Chipy zostaną wdrożone w centrach danych Apple, a ostatecznie na serwerach obsługiwanych przez strony trzecie. Apple obsługuje własne serwery w całych Stanach Zjednoczonych i rozwija… Nowe centrum w Waukee w stanie IowaO czym po raz pierwszy ogłoszono w 2017 r.

Chociaż Apple nie przeszło tak szybko na generatywną sztuczną inteligencję, jak konkurenci, tacy jak Google, Meta i Microsoft, firma prowadzi badania nad tą technologią. W grudniu zespół Apple zajmujący się badaniami nad uczeniem maszynowym opublikował MLX, platformę uczenia maszynowego, która może wydajnie uruchamiać modele sztucznej inteligencji na procesorze Apple. Firma opublikowała także inne badania dotyczące modeli sztucznej inteligencji, które wskazują, jak sztuczna inteligencja może wyglądać na jej urządzeniach i w jaki sposób istniejące produkty, takie jak Siri, mogłyby zostać ulepszone.

Apple skupiło się głównie na wydajności sztucznej inteligencji, ogłaszając nowy układ M4, twierdząc, że jego nowy silnik neuronowy to „niezwykle potężny układ sztucznej inteligencji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *