Rosja atakuje Ukrainę, NATO potępia atak, Zełenski wprowadza stan wojenny

Ambasada Chin na Ukrainie wydała ostrzeżenie dla swoich obywateli wczesnym rankiem w czwartek, wzywając ich do umieszczenia chińskiej flagi na swoich samochodach dla własnego bezpieczeństwa.

„Sytuacja na Ukrainie znacznie się pogorszyła. W kilku miastach doszło do wybuchów i trwają operacje wojskowe” – czytamy w oświadczeniu ambasady. Wezwał obywateli do pozostania w pomieszczeniach i z dala od okien lub szyb, ostrzegając przed możliwością „poważnych zamieszek” na ulicach.

Dodała, że ​​jeśli Chińczycy jeżdżą swoimi samochodami po drogach, „chińską flagę narodową można nakleić na widoczną część karoserii pojazdu”.

Poproszono również obywateli Chin o zwrócenie szczególnej uwagi na sytuację, utrzymywanie kontaktu z zagranicznymi chińskimi organizacjami i „położenie sobie nawzajem pomocnej dłoni, aby odzwierciedlić wizerunek Chińczyków i siłę Chin”.

Trudne miejsce dla Chin: Chiny znalazły się w niewygodna pozycja podczas trwającego kryzysu. Chiny i Rosja prezentują coraz bardziej zjednoczony front w obliczu tego, co postrzegają jako ingerencję Zachodu w ich sprawy wewnętrzne i zagrożenia dla ich bezpieczeństwa. To partnerstwo było Bardzo publicznie promowane Zaledwie kilka tygodni temu na szczycie między Xi a Putinem.

Zhang Jun, ambasador Chin przy ONZ, wezwał wszystkie strony do „zachowania spokoju i racjonalności” w środę wieczorem, mówiąc, że „pokojowe rozwiązanie” jest nadal możliwe – nawet gdy ambasador Ukrainy oświadczył, że jest już za późno na eskalację ze względu na Rosję. ataki.

READ  Wybory prezydenckie w Czadzie: Głosowanie wkrótce zakończy rządy wojskowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *