Rosja atakuje Ukrainę, NATO potępia atak, Zełenski wprowadza stan wojenny

Ambasada Chin na Ukrainie wydała ostrzeżenie dla swoich obywateli wczesnym rankiem w czwartek, wzywając ich do umieszczenia chińskiej flagi na swoich samochodach dla własnego bezpieczeństwa.

„Sytuacja na Ukrainie znacznie się pogorszyła. W kilku miastach doszło do wybuchów i trwają operacje wojskowe” – czytamy w oświadczeniu ambasady. Wezwał obywateli do pozostania w pomieszczeniach i z dala od okien lub szyb, ostrzegając przed możliwością „poważnych zamieszek” na ulicach.

Dodała, że ​​jeśli Chińczycy jeżdżą swoimi samochodami po drogach, „chińską flagę narodową można nakleić na widoczną część karoserii pojazdu”.

Poproszono również obywateli Chin o zwrócenie szczególnej uwagi na sytuację, utrzymywanie kontaktu z zagranicznymi chińskimi organizacjami i „położenie sobie nawzajem pomocnej dłoni, aby odzwierciedlić wizerunek Chińczyków i siłę Chin”.

Trudne miejsce dla Chin: Chiny znalazły się w niewygodna pozycja podczas trwającego kryzysu. Chiny i Rosja prezentują coraz bardziej zjednoczony front w obliczu tego, co postrzegają jako ingerencję Zachodu w ich sprawy wewnętrzne i zagrożenia dla ich bezpieczeństwa. To partnerstwo było Bardzo publicznie promowane Zaledwie kilka tygodni temu na szczycie między Xi a Putinem.

Zhang Jun, ambasador Chin przy ONZ, wezwał wszystkie strony do „zachowania spokoju i racjonalności” w środę wieczorem, mówiąc, że „pokojowe rozwiązanie” jest nadal możliwe – nawet gdy ambasador Ukrainy oświadczył, że jest już za późno na eskalację ze względu na Rosję. ataki.

READ  Siły rosyjskie przejmują ogromną ukraińską elektrownię atomową, pożar ugaszony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.