Rosja atakuje Ukrainę, potępia atak NATO, Żeleński wprowadza stan wojenny

Premier Japonii Fumio Kishida potępił w czwartek rosyjską okupację wschodniej Ukrainy, mówiąc, że „wstrząsa ona fundamentami ładu międzynarodowego”.

„Zdecydowanie potępiamy działania Rosji i współpracujemy ze Stanami Zjednoczonymi i społecznością międzynarodową w celu szybkiego reagowania” – powiedział Kishida na konferencji prasowej.

Kishida powiedział, że Tokio będzie nadal współpracować z odpowiednimi ministerstwami, aby zapewnić bezpieczeństwo japońskim obywatelom na Ukrainie.

Zapytany o dodatkowe sankcje wobec Moskwy, Kishida powiedział dziennikarzom, że rozważy przyszłe działania po nawiązaniu współpracy z innymi krajami G7 i społecznością międzynarodową.

Jakiś kontekst: Kishida powiedział w środę, że Japonia nałoży sankcje na Rosję za jej działania na Ukrainie.

Kishida powiedział, że Japonia zawiesi wydawanie wiz w uznaniu niepodległości dwóch promoskiewskich obszarów we wschodniej Ukrainie, Doniecka i Ługańska, oraz zamrozi aktywa zaangażowanych osób. Nie określił, w jaki sposób nazwy lub ograniczenia będą egzekwowane.

Powiedział, że Japonia zabroni importu i eksportu z Doniecka i Ługańska oraz emisji i obrotu rosyjskimi obligacjami w Japonii.

READ  Bellator 273 — wyniki: Aktualizacje odtwarzania strumieniowego na żywo | Mołdawski przeciwko Baderowi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *