Rosja kpi z pomysłu, że astronauci ubierali się na żółto, by wesprzeć Ukrainę

Rosyjscy kosmonauci Oleg Artemyev, Denis Matveev i Sergey Korsakov przybywają w żółtych i niebieskich kombinezonach lotniczych na Międzynarodową Stację Kosmiczną po zadokowaniu kapsuły Sojuz 18 marca 2022 r. Wideo nagrane 18 marca 2022 r. Telewizja NASA / materiały informacyjne za pośrednictwem REUTERS.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Reuters) – Rosyjska agencja kosmiczna w sobotę zaprzeczyła doniesieniom zachodnich mediów, że rosyjscy kosmonauci dołączający do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) zdecydowali się nosić skafandry w żółte i niebieskie wzory na poparcie Ukrainy. Czytaj więcej

„Czasami żółty jest tylko żółtym”, powiedział serwis prasowy Roscosmos w swoim kanale Telegram.

„Latające kombinezony dla nowej załogi wykonane są w barwach godła Państwowego Uniwersytetu Technicznego im. Baumana w Moskwie, którą ukończyła trójka kosmonautów… Widzenie ukraińskiej flagi wszędzie i we wszystkim jest szalone”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dmitrij Rogozin, dyrektor generalny Roscosmosu, był jeszcze bardziej dosadny, mówiąc na swoim osobistym kanale Telegram, że rosyjscy kosmonauci nie mają sympatii do ukraińskich nacjonalistów.

Na konferencji prasowej transmitowanej na żywo z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w piątek, weteran kosmonauta Oleg Artemyev, dowódca misji, został zapytany o skafandry.

„Każda ekipa wybiera inny kolor”, powiedział. „Nasza kolej, aby wybrać kolor”. „Prawda jest taka, że ​​zgromadziliśmy dużo żółtego materiału, więc musieliśmy go użyć. Dlatego musieliśmy nosić żółte garnitury podczas lotu”.

Rosja najechała na Ukrainę, która wywiesza swoją niebiesko-żółtą flagę, 24 lutego. Według ONZ, w wyniku walk zginęły tysiące ludzi, zniszczono części miast i zmusiły miliony Ukraińców do opuszczenia swoich domów.

Rogozin zasugerował, że sankcje USA nałożone w odpowiedzi na inwazję mogą zniszczyć zbiorową pracę Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i spowodować jej zejście z orbity.

READ  Dziwny podwodny lód daje wskazówki dotyczące lodowej skorupy księżyca Jowisza Europa

Urzędnicy amerykańskiej agencji kosmicznej NASA powiedzieli, że amerykańscy i rosyjscy członkowie załogi są świadomi wydarzeń na Ziemi, ale na ich pracę nie wpłynęły napięcia geopolityczne.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Napisane przez Kevina Levy’ego Edycja przez Helen Popper

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *