Rosja najechała na Ukrainę, zaatakowała Mariupol od Morza Azowskiego

Widok budynku mieszkalnego zniszczonego przez rosyjskie bombardowanie w Makarif, 16 marca (Muhammad Javad Abgoshek/SOPA Images/LightRocket/Getty Images)

Według wysokiego rangą urzędnika obrony USA, siły ukraińskie od kilku dni próbują odzyskać terytorium Rosjanom, który opisał je jako „Zdolny i chętny” Zróbmy to.

Oto sytuacja na ziemi:

Kontratak w pobliżu stolicy: Wygląda na to, że doszło do ukraińskiego kontrataku na północ i zachód od Kijowa Poczyniłem pewne postępyZagraża rosyjskim wysiłkom okrążenia stolicy i zdolności rosyjskich sił do zaopatrywania jednostek zagrożonych na północ od miasta.

Macarief: Jednym z takich obszarów jest Makarev, strategiczne miasto położone 48 kilometrów na zachód od Kijowa. Po dniach walk siły ukraińskie zebrać Z miasta, ukraińskie siły zbrojne poinformowały we wtorek na Facebooku. CNN nie było w stanie potwierdzić tego twierdzenia. Makarev doznał znacznych szkód w wyniku ciągłych rosyjskich nalotów, z Wideo Pokaż rozległe obrażenia. Jeśli siły ukraińskie wzmocnić ich kontrolę W Makariewie siłom rosyjskim trudno będzie zabezpieczyć zachodnie podejścia do Kijowa, a następnie ruszyć na południe.

Północny Kijów: Istnieją również przesłanki, że siły rosyjskie Poniósł niepowodzenia Na północ od Kijowa na terenach, które kontrolowali niemal od początku inwazji. a Krótki film Geolokalizacja przez CNN pokazała, że ​​siły ukraińskie maszerują do miasta Moschun, około 20 mil (35 kilometrów) na północ od stolicy. Ukraiński dron został geolokalizowany w weekend pokazać się Zniszczenie rosyjskiej zbroi na tym samym obszarze.

Powódź rzeki Irpen: Pokazano zdjęcia satelitarne z poniedziałku Wzrost powodzi od rzeki Irpen. CNN donosiło wcześniej, że tama na rzece Dniepr zalewała dorzecze rzeki Irbin i jej dopływy. Rzeka jest ważna dla rosyjskiego marszu w kierunku Kijowa. Jeśli Rosjanie nie mogli jej przekroczyć, to nie mogli odbić Kijowa z Zachodu. Nie wiadomo, w jaki sposób zapora zaczęła zalewać: czy Ukraińcy celowo otworzyli bramy, czy był to strajk wojskowy.

READ  Tysiące wychodzą z największego strajku kolejowego w Wielkiej Brytanii od 30 lat, gdy Johnson przysięga, że ​​pozostanie stanowczy

Borodinka: Około 20 kilometrów na północ od Makariewa znajduje się miasto Borodinka, które od początku kampanii było kontrolowane przez siły rosyjskie i czeczeńskie. Jeśli Ukraińcy Brała Borodyankę, rosyjskie jednostki mogą być cięte do przodu. Pole bitwy jest niestabilne, a Rosjanie mogą odwrócić swoje niedawne straty. Ale gdyby Ukraińcy przejęli Makariewa i ustanowili kontrolę nad regionem, rosyjskie pozycje między miastem a Kijowem zostałyby zagrożone, utrudniając ich cel, jakim jest przepchnięcie na południe poza główną autostradę wschód-zachód, aby otoczyć stolicę.

Chersoń i Mikołajów: a Powiedział wysoki rangą urzędnik obrony USA Ukraińcy walczą Odbić południowe miasto Chersoń, a także wypędzić wojska rosyjskie z północnego wschodu Mikołajowa i zmusić je do przeniesienia ich na południe od miasta. Urzędnik ostrzegł, że Stany Zjednoczone nie mogą powiedzieć, czy ruchy były częścią „większego planu operacyjnego” Ukraińców, czy nie, ale opisał obronę Ukrainy jako „zwinną” i „zwinną”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *