Rosja szuka na swoich wodach wraku północnokoreańskiej broni nuklearnej: urzędników

Aktualności

15 lipca 2023 | 17:33

Rosja bada, czy północnokoreański pocisk nuklearny wpadł do jej wód podczas środowego testu – poinformowały władze.

Rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Andriej Rudenko powiedział, że Ministerstwo Obrony kraju prowadzi dochodzenie w sprawie wystrzelenia, ale powiedział: „Jak dotąd nie mamy jasnych informacji, że pocisk spadł w rosyjskiej strefie ekonomicznej”.

Rosyjskie media państwowe podały, że próbny start Hwasong-18, rdzenia arsenału nuklearnego Korei Północnej, był „silnym praktycznym” ostrzeżeniem dla okopanych wrogów królestwa, w tym Stanów Zjednoczonych.

Japonia, Korea Południowa i Stany Zjednoczone potępiły test, podczas gdy Rudenko powiedział, że ostrzał był odpowiedzią na Stany Zjednoczone i ich sojuszników, co, jak powiedział, „faktycznie prowokuje Koreę Północną do budowania siły obronnej”.

Korea Północna jest objęta sankcjami nuklearnymi od 2006 r., kiedy to Rada Bezpieczeństwa ONZ potępiła pierwszą w tym kraju próbę nuklearną i nałożyła surowe sankcje na ciężką broń, technologię rakietową i komponenty oraz niektóre towary luksusowe.

Kim Dzong Un obserwował coś, co Korea Północna opisuje jako testowy ogień Hwasong-18.
AP
Rosja podobno bada, czy północnokoreański pocisk nuklearny wpadł do jej wód.
Kremlin.ru/e2w

Jednak Rada Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych była podzielona w ciągu ostatnich kilku lat co do sposobu radzenia sobie z potencjałem nuklearnym Korei Północnej z Rosją i Chinami, twierdząc, że dalsze sankcje tylko pogorszyłyby sytuację.

Khaled Khayari, zastępca sekretarza generalnego ONZ, powiedział w czwartek, że pocisk przeleciał ponad 1000 km w około 74 minuty i rozbił się na wodach rosyjskiej strefy ekonomicznej w pobliżu terytorium Japonii.

z przewodami pocztowymi

https://nypost.com/2023/07/15/russia-searches-for-crashed-north-korean-nuke-in-its-waters-officials/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj udostępniony adres URL

READ  Córka przewodnika duchowego inwazji Putina na Ukrainę zginęła w eksplozji samochodu: rosyjskie media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *