Rosja twierdzi, że dwóch dowódców zostało zabitych, podczas gdy Ukraina rozpoczyna ofensywę przeciwko Bachmutowi

Aktualności

wojna ukraińska

14 maja 2023 | 14:14


Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało w niedzielę, że we wschodniej Ukrainie zginęło dwóch rosyjskich dowódców wojskowych, ponieważ Kijów obiecał, że długo oczekiwana kontrofensywa wyzwoli okupowane przez Rosję części Ukrainy.

Resort poinformował, że dowódcy walczą z ukraińskimi próbami przebicia się przez front w Bachmucie.

Ministerstwo poinformowało, że dowódca 4. Brygady Strzelców Zmechanizowanych Wiaczesław Makarow został ranny w czasie walk i zmarł podczas ewakuacji z pola bitwy.

Inny wysoki rangą urzędnik, pułkownik Jewgienij Browko, zastępca dowódcy Korpusu Wojskowego i Politycznego, zginął „bohatersko, raniony kilkoma odłamkami” – poinformowało ministerstwo.

Według ministerstwa siły ukraińskie rozpoczęły ataki na północ i południe od Bachmutu w ciągu ostatniego dnia, ale nie przebiły się przez rosyjską obronę.

„Wszystkie ataki jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy zostały odparte” – napisano w oświadczeniu.

Dowódcy zginęli, próbując powstrzymać ukraińskie próby przedarcia się przez linię frontu pod Bachmutem.
Ministerstwo Obrony Rosji / e2w
Wiaczesław Makarow, dowódca 4. brygady strzelców zmotoryzowanych, zginął w miniony weekend na Ukrainie.
DKulko/e2w
Zabity Jewgienij Browko, pierwszy z prawej, zastępca dowódcy nieokreślonego korpusu armii rosyjskiej do pracy politycznej na Ukrainie.
Ministerstwo Obrony Rosji / e2w

Wiceminister obrony Ukrainy Hanna Maljar powiedziała w niedzielę, że siły „nadal posuwają się naprzód w podmiejskim sektorze Pakhmut”.

„Nasze jednostki zajęły kilkanaście pozycji wroga na północy i południu Bachmutu i oczyściły duży obszar lasów w pobliżu Iwanewskiego. Żołnierze wroga z różnych jednostek zostali schwytani” – powiedziała w telegramie.

Ani Rosja, ani Ukraina nie były w stanie w pełni kontrolować tego gorącego miasta, pomimo przyznania przez Moskwę w piątek, że jej siły spadły na północ od Bachmutu, gdy Ukraina nasila ataki.

Dowódcy zginęli, próbując powstrzymać ukraińskie próby przedarcia się przez linię frontu pod Bachmutem.
Ministerstwo Obrony Rosji / e2w

Kijów unikał przyznania, że ​​rozpoczęła się długo oczekiwana wiosenna kontrofensywa, ale w weekend prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział z pomocą swoich zachodnich sojuszników, że porażka Rosji w wojnie byłaby „nieodwracalna”.

Już w tym roku możemy sprawić, że porażka agresora będzie nieodwracalna” – powiedział Zełenski podczas wspólnej konferencji prasowej z kanclerzem Niemiec Olafem Schultzem w Berlinie.

READ  USA próbują pozyskać neutralnych członków ONZ w sprawie wojny na Ukrainie | Ukraina
Zełenski powiedział, że z pomocą swoich zachodnich sojuszników porażka Rosji w wojnie byłaby „nieodwracalna”.
Ministerstwo Obrony Rosji / e2w
Ani Ukraina, ani Rosja nie były w stanie w pełni kontrolować Bachmuta.
DKulko/e2w

Zełenski podziękował także Niemcom za bycie „prawdziwym przyjacielem” podczas swojej wizyty po tym, jak niemiecki rząd ogłosił 2,7 miliarda euro (3 miliardy dolarów) pomocy wojskowej dla Ukrainy, co jest największą transakcją od czasu pierwszej inwazji Rosji na ten kraj w zeszłym roku.

z drutem
Załaduj więcej…

https://nypost.com/2023/05/14/russia-says-2-commanders-killed-as-ukraine-wages-bakhmut-offensive/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj udostępniony adres URL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *