Rosja unika ponownego niewypłacalności, ponieważ 447 milionów dolarów w spłatach obligacji trwa

  • Rosja uniknęła niewypłacalności, ponieważ w czwartek kontynuowano spłatę jednej z jej obligacji denominowanych w dolarach.
  • Źródło powiedział Insiderowi, że płatności zostały przetworzone przez JPMorgan, rosyjskiego korespondenta zagranicznego.
  • W zeszłym tygodniu Clearstream zablokował Rosji dostęp do Krajowego Depozytu Rozliczeniowego, który otrzymuje płatności z tytułu obligacji zagranicznych.

W czwartek Rosja ponownie uniknęła niewypłacalności po spłaceniu prawie 447 milionów dolarów długu denominowanego w dolarach.

JPMorgan, zagraniczny bank-korespondent w Rosji, przetworzył płatność po weryfikacji przez władze USA, powiedziała Insiderowi osoba zaznajomiona z tą sprawą. JPMorgan odmówił komentarza.

Obligatariusze mogą teraz oczekiwać, że otrzymają 87,5 mln USD w postaci kuponów i 359 mln USD w postaci spłaty kapitału.

Jednak zachodnie sankcje nałożone na Rosję po jej inwazji na Ukrainę oznaczają, że pieniądze powoli przepływają przez system, ponieważ banki starają się o zgodę Departamentu Skarbu USA na przetwarzanie pieniędzy.

Rosja do tej pory kontynuowała spłatę swoich obligacji w walutach obcych, chociaż główne agencje ratingowe poinformowały na początku marca, że ​​niespłacalność zadłużenia była bardzo możliwe.

Ostatni raz kraj nie wywiązał się w pełni ze swoich zagranicznych obligacji w 1918 roku, kiedy komunistyczni rewolucjoniści odmówili spłaty długów cara.

Płatność następuje, mimo że zdolność rządu do spłaty zadłużenia zagranicznego została zakwestionowana w zeszłym tygodniu, kiedy Clearstream, międzynarodowa firma zajmująca się rozliczaniem płatności, zablokowała rosyjskie konto rozliczeniowe.

Więcej pytań pojawiło się, gdy Rosja zaoferowała odkupienie w rublach obligacji o wartości 2 miliardów dolarów, z terminem płatności 4 kwietnia.

Jednak Ministerstwo Finansów wyjaśnione później Zaproponowali, że zapłacą w rublach, aby pieniądze dotarły do ​​krajowych obligatariuszy. Bloomberg poinformował, że zagraniczni przewoźnicy Dostanie dolary.

Zaangażowanie Rosji w płatności zagraniczne zaskoczyło niektórych analityków. Kraj został już wypchnięty z globalnych rynków kapitałowych, co jest tradycyjną karą dla rządów, które nie spłacają swoich długów.

READ  Wyniki Chipotle Mexican Grill (CMG) za IV kwartał 2023 r

„Było całkiem jasne, że rząd nie chce w tej chwili bankructwa” – powiedziała Insiderowi Althea Spinozzi, główny analityk ds. instrumentów o stałym dochodzie w Saxo Bank.

„Rosja chce utrzymać zdolność, chce nadal utrzymywać dobry profil kredytowy, ponieważ po odzyskaniu dostępu do rynków międzynarodowych naprawdę chce mieć dobre relacje z inwestorami” – powiedziała.

Inwestorzy będą uważnie obserwować nadchodzącą transzę obligacji o wartości 2 miliardów dolarów w dniu 4 kwietnia. Płatności w wysokości 1,9 miliarda USD przed końcem roku.

Rosyjski Bank Centralny ma Wstrzymywany, by utrzymać gospodarkę na powierzchni Od początku wojny na Ukrainie. Między innymi podwoił stopy procentowe w lutym i ograniczył zagraniczne transfery pieniędzy.

Czytaj więcej: Założyciel towarowego dostawcy ETF, zarządzającego ponad 1,5 miliarda dolarów, jego prognozy dotyczące ośmiu aktywów, które doświadczyły poważnych zakłóceń w łańcuchu dostaw i gwałtownych wzrostów cen podczas kryzysu na Ukrainie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *