Rosjanie już boją się awansować w Piłohoriwce i nie przedzierają się przez pączki Shivarsky

Anastasia Kaladur – środa, 18 maja 2022, 04:25

Rosyjscy żołnierze odmawiają zbliżania się do Piłohorówki (obwód ługański) i nie próbują przedzierać się przez Doniec Sziwarski, ponieważ jest dla nich „straszny”.

Źródło: Serhii Haidai, szef administracji wojskowej obwodu ługańskiego, on Telegraf

Detale: Według Siergieja Haitaia Rosjanie wiedzą, że w Piłohoriwce czeka ich śmierć.

Cytat: „Na razie orkowie nie przedzierają się przez Siwierski Doniec. Przeraża ich… rasistowscy żołnierze odmawiają pójścia do Piłohorówki, bo wiedzą, że czeka ich śmierć”.

Detale: Raport mówi, że Rosjanie skupili się wyłącznie na obwodzie ługańskim. Obszar ten jest teraz „przyczółkiem mającym zapobiec inwazji rosyjskiej”.

Serhii Haidai powiedział, że nie ma żadnych informacji o przygotowaniach do „referendum” w sprawie Rosji, zwanej „Ługańską Republiką Ludową” (tj. Rosjanie zaanektowali Ługańską Republikę Obwodową).

Tło:

Jest armia ukraińska W kółko Próby najeźdźców przeprawy przez Doniec Sziwarski w Piłohoriwce zniszczyły mosty pontonowe i wyposażenie rosyjskich najeźdźców.

W szczególności 11 maja, kiedy Doniec Shivarsky próbował przeprawić się przez rzekę, armia rosyjska Zaginiony Z wysłanych tam 550 osób, 485 żołnierzy (tj. 88%) 74. pułku strzelców zmotoryzowanych, uszkodzonych zostało ponad 80 rosyjskiego sprzętu wojskowego.

READ  Aktualizacje na żywo: wojna Rosji na Ukrainie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *