Rosjanie rozmawiają o zabijaniu cywilów podczas przechwytywania radia niemieckiego wywiadu

BERLIN – niemiecki wywiad zagraniczny twierdził, że przechwycił komunikację radiową, w której rosyjscy żołnierze omawiali masowe zabójstwa na Ukrainie.

W dwóch osobnych wiadomościach rosyjscy żołnierze opisali, jak przesłuchiwali zarówno żołnierzy, jak i cywilów, a następnie przystąpili do ich rozstrzeliwania, według urzędnika wywiadu zaznajomionego z ustaleniami, który, podobnie jak inni, wypowiadał się pod warunkiem anonimowości ze względu na delikatność sprawy.

wyniki najpierw wspomniany Według niemieckiego czasopisma Der Spiegel i potwierdzone przez trzy osoby, które zapoznały się z informacjami, podważają twierdzenia Rosji, że okrucieństwa – w tym w Buczy – popełniane są dopiero po opuszczeniu przez żołnierzy okupowanych terenów.

Sceny z przedmieścia Bosch, nieopodal stolicy Ukrainy, stały się symbolem okrucieństw wojny i przejmujących nawoływań do czujniki w możliwe zbrodnie wojenne. Jedna osoba powiedziała, że ​​wiadomości radiowe prawdopodobnie zapewnią głębszy wgląd w podejrzenia o okrucieństwa w innych miastach na północ od Kijowa, które były przetrzymywane przez rosyjskich żołnierzy. Dwie osoby powiedziały, że agencja wywiadu zagranicznego, znana jako BND, może być w stanie dopasować informacje o sygnale do klipów wideo i zdjęć satelitarnych, aby nawiązać kontakt z konkretnymi zabójstwami.

Ci ludzie powiedzieli również, że ruch radiowy wskazuje, że członkowie Grupy Wagnera, specjalnej jednostki wojskowej, która ma bliskie powiązania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem i jego sojusznikami, odegrali rolę w atakach na ludność cywilną, podczas gdy wojska rosyjskie kontrolowały miasto. Inna osoba zaznajomiona z wywiadem powiedziała, że ​​może to być zaangażowanie Grupy Wagnera lub innego prywatnego wykonawcy.

W Buczy zaczął się skupiać zakres rosyjskiego barbarzyństwa

Według osób zaznajomionych z operacją w środę urzędnicy niemieckiego wywiadu poinformowali członków co najmniej dwóch komisji parlamentarnych o ustaleniach.

„Zgłoszone okrucieństwa wpłynęły na członków odpowiednich komisji, ponieważ zostały one zgłoszone bardzo mocno” – powiedziała jedna osoba zaznajomiona z wywiadem.

READ  Wybory w Republice Południowej Afryki: Wstępne wyniki sprawiają, że rządzącemu Afrykańskiemu Kongresowi Narodowemu brakuje większości

Inna osoba powiedziała, że ​​agencja bardzo wierzy w wyniki, chociaż nie była konkretna, w jaki sposób zdobyła radio. Trzecia osoba powiedziała, że ​​informacje te przyczyniają się do zrozumienia sytuacji w rosyjskim wojsku, ale nie są „ostateczną wskazówką, kto strzelał do kogo i o której godzinie”. Osoba ta powiedziała, że ​​przykłady omawiane przez niemiecką Federalną Służbę Wywiadowczą wskazywały na atmosferę paniki, która skłoniła żołnierzy do „ścięcia na skróty”.

Zależność sił rosyjskich od niezabezpieczonych urządzeń komunikacyjnych, w tym smartfonów i radiotelefonów typu „naciśnij i mów”, naraziła ich jednostki na celowanie, a także zachodnich przedstawicieli obrony i wywiadu. Mówić.

Rzecznik niemieckiej Federalnej Służby Wywiadu odmówił komentarza. W środę rzecznik rządu Stephen Hepstreet przytoczył „wiarygodne oznaki”, że siły rosyjskie w Bucha przesłuchują więźniów, „których później stracono”. Wspomniał tylko o „pomysłach, które mamy”.

Vanessa Jinan Bank przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *