Rosyjski samolot rozbił się w prowincji Badakhshan w północnym Afganistanie (policja).

Aktualności

Uważa się, że zarejestrowany w Rosji samolot z sześcioma osobami na pokładzie zniknął zeszłej nocy z ekranów radarów nad Afganistanem – poinformowały w niedzielę rosyjskie władze lotnicze po otrzymaniu przez lokalną afgańską policję informacji o katastrofie.

Rosyjskie władze lotnicze podały w oświadczeniu, że był to wyczarterowany samolot ambulansu lecący z Indii przez Uzbekistan do Moskwy francuskim samolotem Dassault Aviation Falcon 10 wyprodukowanym w 1978 roku.

Rzecznik policji prowincji powiedział w niedzielę, że policja w północnym Afganistanie otrzymała zgłoszenia o katastrofie lotniczej w prowincji Badakhshan.

Zabihullah Amiri, rzecznik rządu prowincji Badakhshan, powiedział agencji Reuters, że na miejsce katastrofy wysłano zespół, ale był to odległy obszar oddalony o ponad 200 km od Faizabad, stolicy prowincji, więc dotarcie na miejsce zajmie 12 godzin. przybyć zespołu.

Rzecznik afgańskiej policji regionalnej powiedział w oświadczeniu, że do wypadku doszło w nocy w odległym górzystym obszarze w Badakhshan na dalekiej północy Afganistanu.

Dodał, że nie ma potwierdzonych szczegółów na temat typu samolotu, przyczyn katastrofy ani ofiar.

Urząd Lotnictwa Cywilnego Indii stwierdził, że katastrofa nie była planowym lotem komercyjnym ani wyczarterowanym indyjskim samolotem i „czekamy na dalsze szczegóły”.

Producent samolotów Dassault nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz poza normalnymi godzinami pracy.

https://nypost.com/2024/01/21/news/plane-crashes-in-northern-afghanistans-badakhshan-province-police/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania

READ  Linie Air India zawiodły, powinny były działać szybciej: prezes Tata Sons reaguje na incydent z oddawaniem moczu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *