Apple Vision Pro nie sprzedał się w dniu premiery

Apple Vision Pro nie sprzedał się w dniu premiery. (Zdjęcie: jabłko)

Pomimo oczekiwań Apple nie sprzedał całego modelu Vision Pro w dniu premiery. Dzieje się tak pomimo tego, że szacunkowa dostępność pierwszego dnia jest ograniczona do 60 000–80 000 sztuk.

Co było zaskoczeniem, Apple Vision Pro nie został wyprzedany w dniu premiery pomimo ograniczonej dostępności. Urządzenie jest dostępne w trzech pojemnościach, począwszy od 3500 dolarów za podstawowy model 256 GB, aż do 3699 dolarów za model 512 GB, a cena modelu 1 TB sięga 3899 dolarów. Chociaż premierę wersji 256 GB Vision Pro szybko przesunięto na marzec, a następnie w dniu premiery, początkowe zapasy modeli 512 GB i 1 TB nie zostały wyprzedane.

YouTuber Aaron Zollo (@zollotech) ćwierkanie Dzień po premierze obie jednostki Vision Pro o większej wydajności były nadal dostępne do odbioru w sklepie. Jednak w momencie pisania tego tekstu nie jest to już możliwe, ponieważ odbiór w sklepie nie jest już dostępny, a czas wysyłki wszystkich modeli jest obecnie skrócony do 5-6 tygodni. Mimo że Vision Pro jest dostępny wyłącznie w USA, Apple zbudował wokół niego machinę szumu, ogłaszając, że zapoczątkowało ono „erę obliczeń przestrzennych”.

Zdaniem wysoko cenionego analityka łańcucha dostaw Apple, Ming-Chi Kuo, Apple mogło tak zrobić W dniu premiery dostępnych było jedynie od 60 000 do 80 000 jednostek Vision Pro. Nawet w przypadku urządzenia, którego cena zaczyna się od 3500 dolarów, a kończy na 3899 dolarów, krytycy spodziewali się, że urządzenie szybko się wyprzeda. Konkurencyjne zestawy słuchawkowe do rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej nigdy nie cieszyły się dużą popularnością i wydaje się, że Apple również może mieć trudności z zyskaniem popularności pomimo swojej marki i siły marketingowej.

W ostatniej serii recenzji mediów przed premierą pojawiały się obawy dotyczące wagi Vision Pro, która, jak się okazało, waży tyle, co 12,9-calowy iPad Pro. Inne aplikacje i doświadczenia w momencie premiery również wydają się rozczarowujące, ponieważ sam Apple opracował tylko 15 aplikacji przestrzennych na urządzenie. Zainteresowanie stron trzecich również jest niewielkie – Netflix, YouTube, Spotify i inne firmy ujawniają, że nie planują tworzenia przestrzennych wersji swoich aplikacji na to urządzenie.

READ  WYŁĄCZNIE: Xbox osiągnął porozumienie z Toys for Bob w sprawie swojej pierwszej samodzielnej gry

Kup Meta Quest 3 z Asgard's Wrath na Amazon już od 499 dolarów.

Aaron Zullo powiedział, że nadal może kupić Vision Pro następnego dnia po premierze.  (Zdjęcie: X/Twitter)
Aaron Zullo powiedział, że nadal może kupić Vision Pro następnego dnia po premierze. (Zdjęcie: X/Twitter)

Udostępnij nasz artykuł, każdy link jest ważny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *