Apple ogłosiło nowego MacBooka Air z chipsetem M3

Zaledwie miesiąc po premierze zestawu słuchawkowego Vision Pro firma Apple ogłosiła właśnie aktualizację swojej popularnej serii MacBook Air. Największy posiłek na wynos tutaj? Nowy MacBook Air wyposażony jest w firmowy chipset M3. Układ ten, zarezerwowany wcześniej dla mocniejszej linii MacBooka Pro i najnowszych modeli iMaca, będzie dostępny w nowych 13- i 15-calowych modelach MacBooka Air.

Układ M3 jest znacznie wydajniejszy od swojego poprzednika, a testy porównawcze wykazały przybliżony wzrost wydajności o 17 procent w przypadku zadań jednordzeniowych i 21 procent w zadaniach wielordzeniowych. Dotyczy to wydajności procesora graficznego, z około 15-procentową poprawą w porównaniu z M2.

Innymi słowy, granica między MacBookiem Air a Pro jest nadal niewyraźna. Dawno minęły czasy, gdy Air był używany wyłącznie do przeglądania stron internetowych. (Warto jednak zauważyć, że nowy Air ma standardowy chip M3, a nie M3 Pro czy Max.)

Pomijając nowy chip, to wciąż MacBook Air. Wygląda zasadniczo tak samo jak model z 2022 r., z tym samym wspaniałym wyświetlaczem o przekątnej 13,6 cala i zaskakująco potężną konfiguracją czterech głośników. Wersję M2 sprzed dwóch lat nazwaliśmy „prawie idealnym komputerem Mac Apple” i „idealną ultraprzenośną maszyną”. Podobnie 15-calowy model jest zasadniczo identyczny z tym, który Apple wprowadził latem ubiegłego roku, z wyjątkiem aktualizacji M3.

Nowe studia MBA są wyposażone w stosunkowo skromne 8 GB pamięci RAM – ale nie są to energochłonne laptopy Apple. Mają… po prostu bardzo mocny chip. Tak jak poprzednio, oba urządzenia mają maksymalnie 24 GB pamięci RAM i 2 TB pamięci. Powinny pojawić się nowe korzyści, m.in., jak wspomniał Apple, obsługa aż dwóch zewnętrznych wyświetlaczy, gdy laptop jest zamknięty. W rodzinie laptopów Air na rok 2024 dostępna jest także karta Wi-Fi 6E.

13-calowy MacBook Air M3 kosztuje od 1099 dolarów, a 15-calowy model od 1299 dolarów. Apple żegna się także z MacBookiem Air M1, natomiast 13-calowy model M2 pozostanie w sprzedaży w cenie 999 dolarów.

READ  Gracz Palworld tworzy potężny atak „Palcity” inspirowany Tytanami

Obydwa nowe modele MacBooka Air można już dziś zamawiać w przedsprzedaży, a urządzenia będą dostępne od piątku, 8 marca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *