MH370: Malezja może wznowić poszukiwania zaginionego samolotu prawie 10 lat po jego zniknięciu

Hassan Nour Hussein/Reuters

Rodziny pasażerów z Chin i Malezji na pokładzie zaginionego lotu MH370 biorą udział w uroczystościach rocznicowych w Subang Jaya w Malezji, 3 marca 2024 r.CNN

Malezja wznowiła poszukiwania Zaginiony lot MH370 Malaysia AirlinesMinister transportu kraju powiedział w niedzielę, gdy zbliżała się 10. rocznica jego zaginięcia.

Lot MH370 stał się jednym z największych lotów na świecie Najbardziej zagadkowe sekrety lotnictwa Kiedy 8 marca 2014 r. zaginął z 239 osobami na pokładzie w drodze z Kuala Lumpur do Pekinu. Pomimo rozpoczęcia największych poszukiwań lotniczych w historii, od tego czasu z samolotu nie udało się odzyskać prawie nic.

Jednak na kilka dni przed 10. rocznicą malezyjski minister transportu Anthony Loke zobowiązał się „zrobić wszystko, co w jego mocy, aby raz na zawsze rozwiązać tę tajemnicę”.

„Wprowadzono znaczące zmiany, aby zapobiec powtórzeniu się tej tragedii, ale wyraźnie zdaję sobie sprawę, że misja pozostaje niekompletna” – powiedział Locke podczas wydarzenia upamiętniającego zniknięcie Boeinga 777.

Firma z siedzibą w USA zajmująca się badaniem dna morskiego Nieskończoność oceanu Locke powiedział, że przedstawił „wiarygodną” nową propozycję badawczą, nie podając szczegółów. Firma podjęła wcześniej dwie nieudane próby odnalezienia samolotu.

„Ministerstwo Transportu jest skłonne zaprosić Ocean Infinity do Malezji w celu omówienia propozycji wprowadzenia opłat bez szukania. Czekamy, aż Ocean Infinity poda odpowiednie daty i spotkam się z nimi, gdy tylko będą gotowi przyjechać do Malezji” – powiedział Luk .

Powiedział, że zrobi „wszystko, co możliwe”, aby uzyskać zgodę rządu na nowy kontrakt z Ocean Infinity.

„Cieszę się, że nastąpił pewien postęp w niektórych nowych badaniach i wdrażaniu nowych technologii, i naprawdę mamy nadzieję, że poszukiwania pozwolą na odnalezienie samolotu” – powiedział Luke.

Tajemnica otaczająca MH370 ogarnęła świat od czasu jej zniknięcia prawie dziesięć lat temu. Chociaż samolotu nie odnaleziono Wskazówki zostały rozrzucone przez pobliskie morza.

Wzdłuż afrykańskiego wybrzeża i na wyspach na Oceanie Indyjskim wyrzucono szczątki, co do których potwierdzono lub przypuszcza się, że pochodzą z samolotu, w tym flagę skrzydłową w Tanzanii, część skrzydła na Mauritiusie i płetwę na wyspie Reunion.

Locke powiedział, że tragedia była „pobudką dla sektora lotniczego w kraju i za granicą”.

„Gdy zbliżamy się do 10. rocznicy tej rozdzierającej serce tragedii, jest to bolesne przypomnienie trwającej dekadę podróży pełnej żalu i odporności, jakich doświadczali bliscy ofiar” – powiedział.

Ostatnią próbę odnalezienia zaginionego samolotu Ocean Infinity podjęła w 2018 r., a Malezja zaoferowała do 70 mln dolarów, jeśli firma go odnajdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *