Rozpoczęto masową aktualizację Ethereum — oto, co robi

Największa w historii aktualizacja Ethereum weszła w życie, co eksperci branżowi nazywają przełomem dla całego sektora kryptowalut. Jak na razie wszystko wskazuje na to, że rzekoma fuzja – mająca na celu zmniejszenie zużycia energii przez kryptowaluty o ponad 99% – zakończyła się sukcesem.

Pierwsza partia transakcji Proof of Stake została zakończona przy prawie 100% udziale klientów. To był zdecydowanie najlepszy scenariusz.

Remont sieci Ethereum zasadniczo zmienia sposób, w jaki blockchain zabezpiecza swoją sieć i weryfikuje transakcje. Większość z tych zmian ma miejsce pod maską, a cechą charakterystyczną udanej aktualizacji jest to, że użytkownik końcowy nie odczuje różnicy w nadchodzących godzinach i dniach.

Kryptowaluty, takie jak uniesiony A Bitcoin Często są krytykowani za proces wydobycia w celu wygenerowania nowych monet. Przed fuzją oba łańcuchy blokowe miały własną rozległą sieć górników na całej planecie, obsługujących wysoce wyspecjalizowane komputery, które rozwiązują równania matematyczne w celu walidacji transakcji. Dowód pracy zużywa dużo energii i jest jednym z największych celów dla gotówki w branży.

Jednak wraz z aktualizacją Ethereum przeszło na system znany jako Proof of Stake, który zastępuje górników walidatorami. Zamiast uruchamiać duże banki komputerów, walidatory wykorzystują istniejącą pamięć podręczną etheru jako sposób na weryfikację transakcji i wybicie nowych tokenów. Wymaga to znacznie mniej energii niż wydobycie, a eksperci twierdzą, że protokół będzie bezpieczniejszy i bardziej zrównoważony.

Cena eteru podskoczyła po fuzji. Kosztuje około 1640 USD, co oznacza wzrost o ponad 3% w ciągu ostatniej godziny.

Czy kryptowaluta może oczyścić swój brudny obraz?

Nad integracją pracowało od lat dziewięć zespołów i ponad 100 programistów. W nadchodzących godzinach ta zdecentralizowana sieć programistów rozsianych po całej planecie będzie monitorować wdrażanie i, jeśli to konieczne, korygować błędy tak szybko, jak to możliwe.

Danny Ryan, główny deweloper w Denver, który pracuje nad fuzją od pięciu lat, mówi CNBC, że będą monitorować wszelkie nieprawidłowości za pomocą automatycznych i ręcznych systemów monitorowania. Jeśli pojawią się problemy, odpowiedni zespół będzie debugować i wydać poprawkę dla użytkowników, ale Ryan mówi, że są bardzo pewni przejścia do scalenia, biorąc pod uwagę wszystkie Pomyślne suszenie w ostatnie kilka miesięcy.

READ  Lotnisko Dulles gotowe do transformacji po 60 latach

„Może pojawić się jakiś mały ogień, który bardzo szybko zostanie zgaszony” – powiedział Ryan. „Ale sieć jako całość – z powodu nadmiarowości we wszystkich tych różnych programach – prawdopodobnie będzie stabilna i dobra”.

Jakie zmiany

Jednym z powodów, dla których połączenie jest tak wspaniałe, jest optyka.

zeszły tydzieńSkrzynia Białego Domu raport Ostrzeżenie, że wydobycie dowodów pracy może utrudnić wysiłki na rzecz łagodzenia zmian klimatu. Zmniejszenie zużycia energii o około 99,95% nie tylko zapewniłoby większą stabilność sieci, ale również przyczyniłoby się do obniżenia bariery wejścia dla inwestorów instytucjonalnych, którzy zmagali się z optyką, aby przyczynić się do kryzysu klimatycznego.

Fuzja eteru w celu zmniejszenia zużycia energii, zmniejszenia liczby monet w obiegu

Sprawa jest znacząca, powiedział Bank of America w notatce z 9 września Niższe zużycie energii po fuzji może „umożliwić niektórym inwestorom instytucjonalnym kupowanie tokenów, którym wcześniej zabroniono kupowania tokenów działających na blockchainach, które wykorzystują mechanizmy konsensusu Proof of Work (PoW).

Analitycy stwierdzili, że wejście funduszy instytucjonalnych do wielkoskalowej przestrzeni aktywów cyfrowych ma kluczowe znaczenie dla jej przyszłości jako klasy aktywów.

Aktualizacja zmienia również tokeny związane z natywną walutą Ethereum, Ether.

„Sam eter staje się atutem produkcyjnym” – powiedział Ryan. „To nie jest coś, o czym możesz tylko spekulować, ale coś, co może przynieść zyski”.

W erze po fuzji ether nabiera niektórych typowych cech tradycyjnych aktywów finansowych, takich jak certyfikat depozytowy, z którego posiadacze otrzymują odsetki.

„Jest to potencjalnie najniższy zwrot z ryzyka w ekosystemie Ethereum” – wyjaśnił Ryan, dodając, że zwrot w innych zakątkach zdecentralizowanego finansowania lub DeFi obejmuje podejmowanie ryzyka inteligentnych kontraktów i innych rodzajów ryzyka kontrahenta.

pęknięcia pojawiające się w DeFi,

Aktualizacja doprowadzi również do znacznego zmniejszenia podaży tokenów Ether w obiegu, co może utorować drogę Etherowi do stania się walutą deflacyjną w nadchodzących tygodniach i miesiącach. Niektórzy inwestorzy twierdzą, że może to również pomóc w podniesieniu ceny tokena.

Ta niższa oferta jest wynikiem nowego modelu walidacji, który zastępuje górników „weryfikatorami”. Nagrody dla walidatorów są znacznie mniejsze niż te, które trafiły do ​​górników wykonujących pracę, co oznacza, że ​​w wyniku tego ulepszenia zostanie wlane mniej eteru. Walidatorzy są również zobowiązani do zablokowania swoich tokenów na dłuższy czas, co powoduje wycofanie eteru z obiegu.

Ponadto w ramach aktualizacji to Weszło w życie w sierpniu 2021 r.W rzeczywistości sieć już trwale „spala” lub niszczy część cyfrowej waluty, która mogła zostać ponownie wprowadzona do obiegu.

Przeczytaj więcej o technologii i kryptowalutach od CNBC Pro

Deweloperzy twierdzą, że wzmocnione bezpieczeństwo sieci to kolejna ważna cecha aktualizacji.

„Są zmiany w zabezpieczeniach łańcucha” – powiedział Shaun Anderson z Sigma Prime.

Weź 51% ataku, w którym osoba lub grupa ludzi kontroluje 51% lub więcej kryptowaluty, a następnie wykorzystaj tę kontrolę, aby wprowadzić zmiany w łańcuchu bloków.

Anderson twierdzi, że znacznie łatwiej jest odzyskać siły po 51% ataku na sieć Proof of Stake, ponieważ istnieją mechanizmy służące do finansowego ukarania złośliwych cyberprzestępców poprzez zmniejszenie ich stawki.

„Ponieważ aktywa ekonomiczne znajdują się w protokole, uzyskujesz znacznie lepszy tryb odzyskiwania, dzięki czemu uzyskujesz lepszy rodzaj profilu bezpieczeństwa” – powiedział Ryan CNBC.

Następne kilka godzin, dni są kluczowe

Następne kilka godzin i dni będą kluczowe do pomiaru kondycji sieci ethereum po aktualizacji. Za kulisami programiści będą monitorować wskaźniki, takie jak wskaźnik zaangażowania audytorów, aby określić, jak się sprawy mają. Ale programiści mówią CNBC, że w idealnym świecie użytkownicy byliby całkowicie nieświadomi aktualizacji.

„Jeśli wszystko pójdzie dobrze, użytkownik końcowy nie zauważy żadnej różnicy”, powiedział Anderson. „Jeśli ktoś, kto próbował dokonać transakcji na ethereum, nie zdawał sobie z tego sprawy, płynęła gładko”.

Czy Ethereum może obalić Bitcoina jako króla krypto?

Aktualizacja nie sprawia, że ​​Ethereum jest od razu szybsze, tańsze ani bardziej skalowalne. Ale te funkcje są dostarczane z przyszłymi aktualizacjami, które są teraz możliwe po integracji.

W szczególności skalowalność jest czymś, co Ryan twierdzi, że desperacko potrzebuje, aby posunąć sieć do przodu.

Obecnie technologie warstwy 2, takie jak segmentacja i agregacja, starają się rozwiązać ten problem.

„Większa skalowalność i większa zdolność do przetwarzania transakcji użytkownika jest dostępna równolegle dzięki konstrukcjom drugiej warstwy zwanych zestawami, ale skalowanie nie jest ulepszone w samym protokole bazowym” – kontynuował Ryan. To pojawia się w późniejszych aktualizacjach.

Katie Talatiszef działu badań w Arca Asset Management, mówi, że jej zespół bacznie obserwuje wszystko w przestrzeni warstwy 2, zwłaszcza projekty, które starają się zapewnić skalowalność.

„Największym problemem w tej chwili jest to, że jest bardzo rozdrobniony” – powiedział Talati. „Skończysz z tymi ludźmi, którzy są teraz na ethereum, ale są od siebie odizolowani, ponieważ L2 niekoniecznie bardzo łatwo ze sobą rozmawiają. A więc nie jest to płynne doświadczenie „- powiedziała.

Bitcoin spada poniżej 19 000 USD wraz z rozpoczęciem aktualizacji Ethereum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *