Kobieta aresztowana w Korei Południowej po znalezieniu ciał w Nowej Zelandii

SEOUL, Korea Południowa (AP) — Kobieta z Nowej Zelandii została aresztowana w czwartek pod dwoma zarzutami o morderstwo w Korei Południowej, gdzie znaleziono ciała. Władze poinformowały, że w zeszłym miesiącu w porzuconych walizkach znaleziono dwoje dawno zmarłych dzieci.

Władze nie od razu poinformowały, czy 42-letnia podejrzana była matką zmarłych dzieci. Policja w Nowej Zelandii poinformowała wcześniej południowokoreańskich urzędników Ta matka może mieszkać w Korei Południowej.

Według południowokoreańskiej Narodowej Agencji Policji i Ministerstwa Sprawiedliwości, południowokoreańska policja zatrzymała kobietę w południowo-wschodnim mieście portowym Ulsan.

Niezidentyfikowana kobieta zakryła twarz kapturem płaszcza, gdy funkcjonariusze eskortowali ją przed posterunek policji w Ulsan i wsadzili do samochodu jadącego do stolicy Seulu, gdzie miała być przesłuchiwana przez prokuratorów.

Władze Nowej Zelandii muszą złożyć formalny wniosek o jego ekstradycję do południowokoreańskiego Ministerstwa Sprawiedliwości w ciągu 45 dni. Ministerstwo zadecyduje później, czy przeprowadzić rewizję ekstradycji w Sądzie Najwyższym w Seulu, aby zdecydować, czy zostanie on wydany Nowej Zelandii.

Nowozelandzka policja poinformowała, że ​​południowokoreański nakaz dotyczył dwóch przypadków morderstw i poprosiła władze Korei Południowej o zatrzymanie kobiety w więzieniu do czasu jej ekstradycji.

„To dzięki pomocy władz koreańskich i koordynacji naszego personelu nowozelandzkiej policji z Interpolu byliśmy w stanie w tak krótkim czasie zabrać kogoś za granicę do aresztu” – powiedział inspektor Tofilau Fa’amanuya Walua. oświadczenie.

Powiedział, że śledztwo było „niezwykle trudne”, a dochodzenia są kontynuowane w Nowej Zelandii i za granicą.

Walua powiedział, że policja nie będzie dalej komentować, ponieważ sprawa jest teraz przed sądem. Urzędnicy w Nowej Zelandii na ogół nie komentują toczących się spraw sądowych, aby uniknąć możliwości wpływania na wynik.

Ciała dzieci odkryto w zeszłym miesiącu po tym, jak rodzina z Nowej Zelandii kupiła porzucone przedmioty, w tym dwie walizki, z magazynu w Auckland na aukcji internetowej. Policja powiedziała, że ​​rodzina z Nowej Zelandii nie miała żadnego związku ze śmiercią.

READ  Co mówi Wall Street

Dzieci były w wieku od 5 do 10 lat i nie żyły od kilku lat, a walizki były przechowywane przez co najmniej trzy lub cztery lata, podała policja.

Policja południowokoreańska powiedziała, że ​​kobieta urodziła się w Korei Południowej, a później przeniosła się do Nowej Zelandii, gdzie uzyskała obywatelstwo. Według danych imigracyjnych wrócił do Korei Południowej w 2018 roku.

Policja południowokoreańska twierdzi, że podejrzewa, że ​​może być matką dwóch ofiar, ponieważ jej poprzedni adres w Nowej Zelandii został zapisany w magazynie, w którym walizki były przechowywane od lat.

____

Raporty Perry’ego z Wellington w Nowej Zelandii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *