Rudy Gobert zawieszony przez Timberwolves przed meczem Lakersów

Centrum zawieszenia Minnesota Timberwolves Rudy Goubert we wtorkowym meczu przeciwko Los Angeles Lakers za uderzenie kolegi z drużyny Kyle’a Andersona źródła powiedziały ESPN na spotkaniu grupowym z zespołem w niedzielę.

To byliby Timberwolves bez Jouberta i mocnego napastnika Jaden McDanielsktóry złamał rękę uderzając w ścianę w tunelu podczas niedzielnego, kosztownego zwycięstwa nad Nowym Orleanem.

Jeśli ósmy rozstawiony Timberwolves przegra we wtorek z siódmym rozstawionym Lakersem, w piątek wrócą do domu, aby zmierzyć się ze zwycięzcą pojedynku Nowy Orlean-Oklahoma City, aby mieć szansę na awans do playoffów Konferencji Zachodniej. Jeśli Minnesota wygra we wtorek, będzie to pierwsza runda serii play-off.

Źródła podały, że Joubert, który nie podróżuje z drużyną do Los Angeles, publicznie przeprosił i rozmawiał prywatnie o incydencie z Andersonem, ale organizacja uważa, że ​​nie ma innego wyjścia, jak tylko zawiesić Jouberta we wtorkowym kluczowym meczu przeciwko Lakers.

Organizacja była niezadowolona z kolei Andersona, która rozpoczęła się słowną kłótnią w niedzielę drugiej kwarty i przerodziła się w Jouberta, który uderzył Andersona w klatkę piersiową po tym, jak Anderson wielokrotnie nazwał go „b—-”, podają źródła.

Źródła podały, że Joubert nabawił się kontuzji pleców w sobotnim zwycięstwie nad San Antonio i nalegał, że w niedzielnym meczu grał z bólem i nie zasługiwał na wysiłek, by się zebrać. Zrozumiano jednak, że Joubert nie mógł uderzyć kolegi z drużyny w meczu NBA – gdziekolwiek by na niego trafił – bez kary zespołowej.

Timberwolves byliby również bez głównego centrum zapasowego Naz czerwonyktóry przegrał sezon z powodu operacji lewego nadgarstka.

Minnesota nabyła Jouberta w wielkim kontrakcie z Utah Jazz w lipcu i zrezygnowała z czterech wyborów w pierwszej rundzie oraz miejsca w All-Rookie Walkera Kesslera jako część transakcji biznesowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *