Rynki światowe są mieszane po tym, jak amerykańska Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe o ćwierć punktu


Hongkong
CNN

Rynki europejskie i azjatyckie były mieszane podczas czwartkowego handlu, ponieważ inwestorzy przetrawili decyzję Rezerwy Federalnej USA o podniesieniu głównej stopy procentowej o 25 punktów bazowych. Inflacja powinna zostać obniżona.

Na początku handlu rynki europejskie otworzyły się niżej, a regionalny indeks Stoxx Europe 600 spadł o 0,7%. niemiecki DAX

(DAX)
Francuski CAC 40 spadł o 0,5 proc.

(CAC40)
spadł o 0,4%. Londyński FTSE 100

(UKX)
wycofał się o 0,9%.

„Podczas gdy sektor bankowy nie wyszedł z lasu, a urzędnicy Fed i Departamentu Skarbu USA wciąż są na krawędzi, nie martwiąc się o to, co się wydarzy, nad rynkami wciąż wisi poczucie nerwowości” – powiedziała Susanna Streeter Lansdowne, szefowa działu pieniędzy i rynki w Hargreaves, powiedział w czwartkowej notatce.

Ale w Hong Kongu, Hong Cheng

(HSI)
Indeks wyniósł 2,3%, wiodący wzrost w Azji. Jednym z największych zysków był internetowy gigant Tencent, który po opublikowaniu raportu zakończył dzień wzrostem o 8,2%. Środa poinformowała o silnym wzroście działalności związanej z reklamą online w grudniowym kwartale.

W Japonii Nikkei 225

(N225)
Zamknął się o 0,2% niżej. Indeks szerokich tematów zakończył się spadkiem o 0,3%. Był Gosby z Korei Południowej Skończyło się 0,3% wyżej, podczas gdy australijski S&P ASX 200 zakończył 0,7% niżej.

Akcje azjatyckie były zasadniczo niższe, podążając za spadkami na Wall Street. W USA Dow Jones spadł o 1,6%, a S&P 500

(TVS)
Spadek o około 1,7%. Nasdaq Composite spadł o 1,6%.

„Patrząc w przyszłość, podczas gdy obserwujemy aprecjację akcji w Azji bez Japonii… jesteśmy zaniepokojeni możliwym spadkiem akcji w USA, zakładając pogorszenie danych w USA w nadchodzących miesiącach” – napisali analitycy Nomura w czwartkowej notatce badawczej.

Ale amerykańskie kontrakty terminowe były notowane wyżej w handlu przedsesyjnym w czwartek, przy wzroście Dow o 0,3%, S&P 500 o 0,5%, a Nasdaq Composite o 0,9%.

Rynki amerykańskie były w środę niestabilne, zanim ustabilizowały się na minusie, gdy inwestorzy przetrawili podwyżkę stóp procentowych Fed o ćwierć punktu i szukali wskazówek na temat stanu recesji w sektorze bankowym.

READ  Sondaż wyjściowy w New Hampshire: Większość wyborców Partii Republikańskiej w prawyborach to nie MAGA, ale większość byłaby zadowolona z nominacji Trumpa

Bank centralny podniósł stopy procentowe, mimo że jego historyczna kampania podwyżek stóp jest obecnie czynnikiem przyczyniającym się do tego Kryzys bankowy.

Ale nadal Inwestorów podbudowały mocne sygnały ze strony banku centralnego, że agresywne tempo podwyżek stóp procentowych wkrótce się skończy. Jednak bank centralny ostrzegł również, że w tym roku nie będzie obniżki stóp.

— Crystal Herr i Laura z CNN Przyczynił się do reportażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *