Covid łagodzi blokady w obliczu publicznego gniewu z powodu śmiertelnych pożarów Urumczi w ChinachCNN

Chińscy urzędnicy powiedzieli w sobotę, że złagodzą trwającą miesiąc blokadę Covid w zachodnim regionie kraju. Sinciang „W fazach” po niszczycielskim pożarze budynku mieszkalnego w stolicy regionu Urumczi.

Co najmniej 10 osób zginęło, a dziewięć zostało rannych ogień Według lokalnej straży pożarnej eksplozja miała miejsce w czwartek, a publiczne oburzenie z powodu tragedii wzrosło wraz z opublikowaniem materiału wideo, który wydaje się pokazywać środki blokujące opóźniające dostęp strażaków do miejsca zdarzenia i dotarcia do ofiar.

Film, który szeroko krążył w chińskich mediach społecznościowych w piątek wieczorem, pokazał dużą grupę maszerującą do budynku rządowego w Urumczi i skandującą „koniec blokady”, podczas gdy inny pokazał niektórych mieszkańców przełamujących bariery blokad i walczących z władzami.

Miasto, liczące ponad 4 miliony mieszkańców, jest od sierpnia ściśle zamknięte, ale mimo wprowadzonych środków liczba codziennych infekcji Covid nadal oscyluje wokół 100.

Przemawiając na konferencji prasowej w sobotę, samorządowcy obiecali złagodzić środki blokujące w dzielnicach sklasyfikowanych przez władze jako „niskie ryzyko” w „fazach”.

Mieszkańcy tych obszarów mogą opuszczać swoje budynki w różnych porach dnia, ale nie mogą opuszczać swoich kompleksów mieszkalnych, dopóki wszystkie osiedla w sąsiedztwie nie zostaną sklasyfikowane jako obszary „niskiego ryzyka”.

Chui Rong, szef kampanii w Urumczi, powiedział, że miasto „w zasadzie wyeliminowało przypadki Covid w społeczności” z powodu środków blokujących.

Ale nie przyznał, że były jakieś protesty i nie podał jasnego harmonogramu złagodzenia środków ani nie określił, ilu mieszkańców będzie mogło opuścić swoje domy lub osiedla po ogłoszeniu.

W ostatnich tygodniach w całych Chinach narastał sprzeciw wobec rządu Sporadyczne blokady zero-covidoweUrzędnicy twierdzą, że jest to konieczne, aby chronić życie ludzi przed wirusem.

W centralnym mieście Zhengzhou w tym tygodniu pracownicy z całego świata Największa fabryka montażu iPhone’a Hazmat starł się z odpowiednimi urzędnikami ds. Bezpieczeństwa w sprawie opóźnień w wypłatach premii i mylących zasad covidowych.

W czwartek w rozległym mieście Chongqing na południowym zachodzie jedna z mieszkanek urodziła dziecko. Gorzka rozmowa Skrytykował blokadę Covid w swoim kompleksie mieszkalnym. „Bez wolności umrę!” Krzyknął do wiwatującego tłumu, który okrzyknął go „bohaterem” i wyrwał go ze szponów kilku policjantów, którzy próbowali go zabrać.

Tymczasem Pekin ma nadzieję nieco złagodzić swoje podejście – po niewielkim złagodzeniu niektórych wymogów dotyczących kwarantanny – w obliczu gwałtownego wzrostu liczby przypadków, które zaczynają zanikać, gdy Chiny zbliżają się do czwartej zimy epidemii.

W tym tygodniu, jak podaje Narodowa Komisja Zdrowia, liczba zachorowań na Covid w kraju osiągnęła rekordowy poziom.

READ  Śledztwo Murdocka jest kontynuowane dzięki zeznaniom oraz dowodom telefonicznym i wideo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *