Prognoza pogody NC: mroźne temperatury nadejdą w poniedziałek, aby zamienić ulewny deszcz w śnieg

Raleigha. NC (WTVD) – Intensywne opady deszczu nad Karoliną Północną, wyprzedzające gwałtowny spadek temperatury, który na niektórych obszarach może przynieść śnieg.

Jeszcze dwa dni temu w Północnej Karolinie panował rekordowy upał: 1 stycznia, kiedy Raleigh 79 i Fayetteville 81 osiągnęły maksimum.

Chmury, deszcz i silne wiatry przeniosły się przez niedzielę. Następnie temperatura spadnie.

Radar na żywo

Chronologia

Kilkanaście centymetrów deszczu spadło już na południe od trójkąta i ulewny deszcz będzie trwał do godziny 20:00.

Jeśli burza zbliża się do wybrzeża, może dojść do trudnych warunków pogodowych.

O 9 lub 10 rano zimne powietrze pędzi w kierunku środkowej Karoliny Północnej. W tej chwili w okolicy będzie więcej deszczu. Zderzenie deszczu i mrozu spowoduje zamarznięcie części opadów.

„Wiele razy wilgoć znika, zanim zimne powietrze tu dotrze. Ale przy tak niskiej intensywności spowalnia postęp, więc zimne powietrze powinno mieć możliwość wyłapania tej wilgoci i zamienienia jej w mały lód. może trwać kilka godzin i mogą to być duże stare przebiśniegi – jest wystarczająco ciężkie. Jeśli tak, możemy uzyskać pewną akumulację „- powiedział Steve Stewart, pierwszy meteorolog ostrzegawczy.

Ziemia jest bardzo gorąca, ponieważ kilka dni temu było bardzo gorąco. Większość obszaru wyświetlania ABC11 nie radzi sobie ze znaczną akumulacją.

W trójkącie i obszarach wokół niego nie widać dużego nagromadzenia. Pył można znaleźć na obszarach na północ od Durham, zwłaszcza na wzniesionych powierzchniach. Akumulacje rzędu centymetra lub więcej można zaobserwować na obszarach wokół granicy Północnej Karoliny i Wirginii.

READ  MADRAGI: Amerykański turysta znaleziony martwy na małej greckiej wyspie na zachód od Korfu. Zaginęło jeszcze trzech turystów

Poniedziałek będzie wietrzny i zimny! Silne wiatry północne wiejące z prędkością 15-25 mil na godzinę, wiejące z prędkością 40 mil na godzinę, mogą sprawiać wrażenie lat 20-tych.

Rzeczywista temperatura będzie wynosić 20 sekund w nocy od poniedziałku do wtorku rano.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć najnowsze porady pogodowe.

Uderzenie

W ramach przygotowań na ewentualną pogodę, Szkoły Okręgu Orange Postanowił odwołać wszystkie zajęcia związane z zajęciami i szkołą.

Przeczytaj oświadczenie okręgu szkolnego, że „wszystkie szkoły i budynki OCS będą zamknięte w poniedziałek 3 stycznia 2022 r., ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo różnych nieprzewidywalnych warunków pogodowych, w tym silnych wiatrów, opadów śniegu i śniegu”.

Kształcenie na odległość w szkołach hrabstwa Orange zostanie odwołane w poniedziałek.

Szkoły Chapel-Hill Carborro City ogłosiły, że zajęcia w poniedziałek rano odbędą się zgodnie z planem, ale wszystkie zajęcia szkolne zostaną odwołane w poniedziałek.

Gubernator Roy Cooper wydał w niedzielę po południu oświadczenie wzywające mieszkańców Karoliny Północnej do zachowania czujności. Lokalna prognoza pogody I bądź przygotowany na wszelkie oczekiwane warunki.
„Ważne jest, aby być stale świadomym zmieniającej się pogody i mieć możliwość otrzymywania ostrzeżeń pogodowych” – powiedział Cooper. „Trochę przygotowań przed nadejściem surowej lub zimowej pogody, aby później uniknąć trudności i sytuacji awaryjnych”.

Copyright © 2022 WTVD-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *