Wewnątrz znajduje się płomienne przemówienie Bidena i jego decyzja, by stawić czoła niebezpieczeństwu Trumpa

„Nie myślę o byłym prezydencie” – powiedział, zatrzymując się przed dramatycznymi konsekwencjami, zanim zszedł ze sceny w Białym Domu.

Nie wymieniając go, Biden odniósł się do „byłego prezydenta” 16 razy w przemówieniu wyciętym i wklejonym w amerykańskim Kapitolu z okazji rocznicy zamieszek z 6 stycznia. Stojąc tam, gdzie maszerowali rebelianci, co mogło zakłócić pokojowe przekazanie władzy, Biden potępił swojego poprzednika w sposób, którego nigdy wcześniej nie widział – w rzeczywistości niektórzy prezydenci USA uważali za konieczne, gdy dyskutowali o swoich poprzednikach.

Gdy przygotowuje się do wejścia w drugi rok swojej prezydentury, doradcy twierdzą, że Biden wciąż jest uparty. Nie wolno ukrywać swoich poprzedników Jego administracja. Ale w pierwszą rocznicę historycznego dnia Biden nie tylko podpisał ognisty ton, który wniósł do swojego przemówienia na Kapitolu, ale także sam pomógł napisać kilka zdań.

„Były prezydent Stanów Zjednoczonych stworzył i rozprzestrzenił fałszywą sieć na temat wyborów w 2020 roku” – powiedział Biden, pochylając się nad swoimi słowami i podnosząc głos ze złości.

„Zrobił to, ponieważ cenił władzę nad polityką, ponieważ uważał, że jego własne interesy są ważniejsze niż interesy jego kraju i Stanów Zjednoczonych, a jego uciskane ego było dla niego ważniejsze niż nasza demokracja czy nasza konstytucja” – powiedział Biden. Przyjmuje termin, który jest rzadko używany – Na dowolny temat – W ciągu 12 miesięcy od objęcia urzędu.

Na spotkaniach, na których Biden omawiał rozmowy ze swoją grupą przez ostatnie półtora miesiąca, doradcy doszli do jasnego wniosku, że jest to bardzo osobisty moment dla prezydenta, którego kadencję przyćmiły kłamstwa o oszustwach wyborczych. Nadal organizuje wybory prezydenckie w 2020 r. I trwale trzyma Partię Republikańską.

Według urzędników zaznajomionych z projektem tekstu, Biden wziął udział w sesjach, które rozpoczęły się pod koniec listopada. Biden, według kogoś, czuł, że „o tym dniu należy mówić w całości” i wyjaśnił, że to, co wydarzyło się 6 stycznia, „nie było normalne”.

READ  Kim Mulkey krytykuje „LA Times” za „złe” przedstawienie LSU-UCLA

Rozmowa zeszła na tematy kampanii Bidena, kiedy wielokrotnie obiecywał „przywrócenie duszy narodu”. Powtórzył, że to był główny powód, dla którego wrócił na arenę polityczną w celu pokonania Trumpa.

Ostre podejście prezydenta do Trumpa w czwartek oznaczało ostre odejście od jego stanowiska przez większość zeszłego roku, ponieważ celowo starał się zapobiec upływowi pierwszego roku jego administracji.

Krytykowano go za to, że nie potrafi z wystarczającym entuzjazmem wyjaśnić erozji narodowej demokracji, mimo że czasami jest siłą napędową twierdzeń doradcy, że wskrzesi większość swojej prezydentury. Przemówienie zostało wymierzone w historyczny moment, kiedy doradcy twierdzą, że kłamstwa wyborcze wciąż są rozpowszechniane przez Republikanów, co jest podekscytowane Trumpem.

Prezydent jest głęboko zaniepokojony niedawnym sondażem, który wykazał, że silna republikańska większość i znaczna część niezależnych była przedmiotem mylnych poglądów Trumpa na temat wyborów. W niektórych sondażach 7 na 10 republikanów twierdzi, że do zwycięstwa Bidena przyczyniło się oszustwo, które było wielokrotnie odrzucane.

Mike Tonillon, długoletni doradca Bidena, zaprojektował większość swoich przemówień i odegrał kluczową rolę w napisaniu czwartkowego przemówienia z Vinayem Reddym, głównym mówcą prezydenta, który również służył Bidenowi, gdy był wiceprezydentem.

Zwrócili się o pomoc do wieloletniego prezydenckiego historyka Johna Mischama, który pracował za kulisami z Bidenem i jego zespołem, aby przedstawić tekst z perspektywy historycznej, zgodnie z innymi traumatycznymi wydarzeniami w kraju, według trzech urzędników zaznajomionych z tą sprawą.

Wzmianka o nazwisku Trumpa w przemówieniu była, według urzędników, niewielką dyskusją i została zredagowana. Zamiast tego doradcy skupili się na tym, jak długo potrwa atak na Trumpa – i powinien być dotkliwy.

„Podążanie za byłym prezydentem jest oczywiście polityczne” – powiedział urzędnik.

Ostatecznie Biden nie użył imienia Trumpa, choć miało to niewielki wpływ. Jego odniesienia do osoby, która kiedyś zajmowała jego stanowisko, są puste i głębokie.

READ  Kamala Harris zwraca się do DNC po powrocie z podróży do Europy

Zaatakował Trumpa jako „pokonanego byłego prezydenta”, który „nie przedstawił swojej sprawy elektoratowi” i „przegrał” wybory milionami głosów. Język ma na celu sprowokowanie Trumpa, który żywi szczególną nienawiść do porażki i słabości, chociaż doradcy twierdzą, że nie jest to ich konkretnym celem.

Biden powiedział później dziennikarzom, że pominął nazwisko Trumpa, ponieważ „nie chciał zmienić go we współczesną wojnę polityczną”. Jednak ze swojego ogrodu w Palm Beach Trump zemścił się, oskarżając Bidena o „kłamstwa i polaryzację”.

„Wygląda na to, że widział przemówienie” – powiedziała rzeczniczka Piton Jen Psaki. „Myślę, że to dobra wiadomość. Prawdopodobnie dowiaduje się czegoś o tym, jak to jest spotkać się z chwilą, gdy jest w kraju”.

Przemówienie, które odbyło się w Statury Hall, znanym miejscu w ukochanym Kapitolu Bidena, wyszło w czasie, gdy prezydent potrzebował czegoś z politycznego koła ratunkowego, aby wejść w drugi rok swojej kadencji, osłabiony trwającą epidemią Govt-19 i jej przedłużający się upadek społeczny. Doradcy Białego Domu mają nadzieję, że rozmowy pomogą zjednoczyć Demokratów po roku podziałów w partii.

Biden powtórzył adres tylko raz w środowym przeglądzie. Asystenci zakończyli jego harmonogram, przygotowując się do czwartkowego tekstu, chociaż miał też spotkania przy drzwiach zamkniętych na inne tematy.

Po wygłoszeniu swoich komentarzy Biden poczuł się dobrze, kiedy wrócił do prezydenckiej limuzyny. Ale jego pierwsze pytania, doradcy, powiedzieli: Co myśleli inni? Jak, zapytał doradców, czy sądzili, że ludzie to trawią?

Jeszcze zanim wrócił do Białego Domu, doradcy z Zachodniego Skrzydła poczuli ulgę, gdy Biden skończył mówić, motywowany produktem, który doprowadził do przemówienia i potrzebą potwierdzenia przemówienia, z którym się w tym momencie spotkał.

W miarę upływu dnia Zachodnie Skrzydło uznało przemówienie za ogromny sukces, powiedzieli adiutanci i miało nadzieję, że będzie gotowe do działania jako prekursor przemówienia w Atlancie we wtorek, kiedy to wywrze pełną presję na ustawę o prawie do głosowania . I reforma wyborcza. Zwolennicy jej sprawy pracowali nad udostępnieniem w Internecie rzeczywistego zapisu tego oświadczenia.

READ  Co najmniej 24 osoby zmarły z powodu mroźnej pogody w świąteczny weekend

Jednak urzędnicy twierdzą, że nacisk w Atlancie nie będzie położony na Trumpa. Według wyższej kadry kierowniczej doradcy Bidena planują przypuścić bezpośredni atak na byłego prezydenta.

– Musisz się z tym zmierzyć – powiedział Biden. „Wielkie narody właśnie to robią: stawiają czoła prawdzie, przezwyciężają ją i idą naprzód”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *