Sąd: Jussie Smollett może opuścić więzienie hrabstwa w wyniku apelacji

CHICAGO (AFP) – Jussie Smollett został zwolniony w środę przez sąd apelacyjny, który zgodził się z jego adwokatem, że powinien mieć swobodę oczekiwania na apelację od wyroku skazującego Za okłamywanie policji w Chicago w sprawie rasistowskiego i homofobicznego ataku.

Decyzja zapadła po tym, jak sędzia Cook County orzekł przeciwko Smollett W zeszłym tygodniu natychmiast zaczął odsiadywać 150 dni więzienia za pięć zarzutów naruszenia porządku publicznego za okłamywanie policji. Jego prawnicy planowali zorganizować konferencję prasową w dniu jego uwolnienia w środę wieczorem.

W szaleństwie tuż po wydaniu wyroku była gwiazda serialu „Imperium” ogłosiła swoją niewinność i powiedziała: „Nie jestem samobójcą. A jeśli coś mi się stanie, kiedy tam pojadę, to sam tego nie robię. I wszyscy powinniście o tym wiedzieć.”

Sąd Apelacyjny w swojej decyzji 2-1 stwierdził, że Smollett może zostać zwolniony po złożeniu osobistego zastawu w wysokości 150 000 USD, co oznacza, że ​​nie musi on deponować pieniędzy, ale zgadza się stawić w sądzie zgodnie z wymaganiami.

Adwokaci Smolletta argumentowali, że zakończyłby karę do czasu zakończenia procesu apelacyjnego i że Smollett mógłby być narażony na ryzyko obrażeń fizycznych, gdyby pozostał w areszcie w Cook County.

Prokuratura Specjalna w odpowiedzi na żądanie nazwała zarzut, że zdrowie i bezpieczeństwo Smolletta jest zagrożone „faktycznie niepoprawnym”, zauważając, że Smollett był przetrzymywany w areszcie ochronnym. w więzieniu. Po tym, jak zaczął odsiadywać karę w zeszłym tygodniu, biuro szeryfa w Cook County poinformowało, że Smollett był przetrzymywany w swojej celi, monitorowanej przez CCTV i funkcjonariusza.

Zastępca prokuratora specjalnego Sean Webber również zakwestionował pomysł zwolnienia Smolletta, ponieważ jego wyrok byłby kompletny przed wydaniem orzeczenia przez sąd apelacyjny, mówiąc, że zgodnie z tym rozumowaniem każdy, kto zostanie skazany na wyrok krótszy niż kilka lat, będzie mógł pozostać wolny.

READ  Kourtney Kardashian i Travis Parker rozwijają się w obliczu obaw związanych ze śladem węglowym

Weber napisał: „To po prostu nie jest normą i nie może być”.

Decyzja sądu to ostatni rozdział dziwacznej historii, która rozpoczęła się w styczniu 2019 roku, kiedy to czarnoskóry i wesoły Smollett powiedział policji w Chicago, że padł ofiarą rasistowskiego i homofobicznego ataku dwóch mężczyzn w maskach narciarskich. Stwierdził, że mężczyźni zaatakowali go, gdy szedł w pobliżu swojego domu w centrum Chicago, aby dostać coś do jedzenia. Jeden z mężczyzn, powiedział Smollett, założył mu pętlę na szyję.

Polowanie na napastników wkrótce przekształciło się w śledztwo i aresztowanie samego Smolletta, oskarżonego o zorganizowanie ataku i okłamywanie na ten temat policji.

Śledztwo ujawniło, że Smollett zapłacił dwóm ludziom, których znał ze swojej pracy w Imperium, aby przeprowadzili atak.

W grudniu ława przysięgłych skazała Smolletta za pięć zarzutów o naruszenie porządku publicznego – zarzut wniesiony, gdy ktoś okłamuje policję. Został uniewinniony z szóstego hrabiego.

Sędzia James Lane skazał Smolletta w zeszłym tygodniu na 150 dni więzienia, ale przy dobrym zachowaniu mógł zostać zwolniony w ciągu zaledwie 75 dni. Smollett utrzymywał swoją niewinność podczas procesu.

Sędziowie Sądu Apelacyjnego Thomas Hoffman i Joey Cunningham podpisali nakaz przyznający Smollettowi wniosek o zwolnienie, który wskazywał, że został skazany za przestępstwa bez użycia przemocy. Sędzia Maureen Connors nie zgodziła się.

___

Sprawdź pełną relację Associated Press W przypadku Josie Smollett.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *