Samolot pasażerski LATAM rozbija się na pasie startowym w Peru, zabijając dwóch strażaków

LIMA, 18 listopada (Reuters) – LATAM Airlines (LTM.SN) Linie lotnicze poinformowały, że samolot uderzył w wóz strażacki na pasie startowym, gdy startował z lotniska w Limie w Peru w piątek, zabijając dwóch strażaków.

Ministerstwo zdrowia Peru poinformowało o godzinie 19:00 (0000 GMT), że 20 pasażerów jest leczonych w klinice, a co najmniej dwóch jest w ciężkim stanie. Linie lotnicze poinformowały, że żaden pasażer ani załoga nie zginęli.

Ministerstwo poinformowało, że 61 osób zostało zabranych do klinik i szpitali w pobliżu międzynarodowego lotniska Jorge Chavez. Nie było jasne, czy było to spowodowane kontuzją, czy rezerwą.

Prezydent Pedro Castillo złożył kondolencje rodzinom dwóch strażaków w oświadczeniu na Twitterze, mówiąc, że modli się o powrót do zdrowia rannych.

Nie jest jasne, dlaczego wóz strażacki wjechał na pas startowy podczas startu samolotu. Prokuratura poinformowała, że ​​prowadzi śledztwo w sprawie możliwego zabójstwa.

To drugi incydent w ciągu niecałego miesiąca z udziałem linii LATAM Airlines, po tym jak jeden z ich samolotów został uszkodzony podczas silnej burzy, która zmusiła go do awaryjnego lądowania.

Filia LATAM Airlines z siedzibą w Chile powiedziała, że ​​wykorzystuje wszystkie swoje zasoby, aby zapewnić opiekę poszkodowanym i współpracuje z władzami w celu wsparcia dochodzenia.

Film opublikowany w mediach społecznościowych pokazał, jak samolot zderzył się z wozem strażackim, gdy skręcił w dół pasa startowego, a następnie gwałtownie płonął i mocno dymił, gdy się zatrzymał.

„Wszyscy w hali odlotów byli przerażeni, dopóki nie zobaczyliśmy, jak samolot się zatrzymał, a potem przyjechały wozy strażackie i karetki pogotowia” – powiedział Mauro Ferreira, Brazylijczyk, który czekał na wejście na pokład samolotu powrotnego do Panamy, który sfilmował incydent.

„To było okropne uczucie, ponieważ nie wiedzieliśmy, ile osób było w samolocie, a ogień trwał tak długo”.

Lima Airport Partners, który obsługuje lotnisko Jorge Chavez, najważniejsze lotnisko w Peru, powiedział, że lotnisko pozostanie zamknięte co najmniej do godziny 13:00 (1800 GMT) w sobotę.

READ  Oto jak chińskie media relacjonują Ukrainę

Linie lotnicze LATAM podały, że lot był LA2213 i obejmował trasę krajową Lima i Juliaca.

(Reportaż Marco Aquino) z Limy. Dodatkowe raporty Fabiana Campero w Santiago, Marcelo Rochabon w Limie, Carolina Polis w Mexico City i Nur Azna Sanusi w Singapurze; Montaż autorstwa Anthony’ego Esposito, Rosalby O’Brien, Matthew Lewisa i Williama Mallarda

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *