BUFFALO SNOW: Najgorsza historyczna zamieć uderzy w zachodni Nowy JorkCNN

Obfite opady śniegu Historyczna burza nadciąga nad częściami zachodniego stanu Nowy Jork, już blokując ruch na głównych drogach, powalając drzewa, niszcząc mienie i grożąc przerwami w dostawie prądu w miarę spadku temperatur.

„Opady śniegu spowodują prawie zerową widoczność, uniemożliwią podróżowanie, zniszczą infrastrukturę i okaleczą społeczności, które zostały dotknięte”. Narodowa Służba Pogodowa powiedział w czwartek. „Wydarzeniu towarzyszyć będzie ekstremalnie zimne powietrze, a do końca tygodnia temperatury spadną o 20 stopni poniżej normy”.

Orchard Park, siedziba Buffalo Bills z NFL, do piątku rano spadło już na trzy stopy śniegu.

„Chcę jasno powiedzieć: to nie są typowe opady śniegu w mieście Buffalo lub w regionie” – powiedział w piątek burmistrz Buffalo Byron Brown, ponieważ prognozowano 4 do 5 stóp śniegu. „To zamieć, która może mieć niebezpieczne konsekwencje, jeśli ludzie nie postąpią właściwie”.

Około 6 milionów ludzi w pięciu stanach Wielkich Jezior, od Michigan po Nowy Jork, podlega w piątek ostrzeżeniom o śniegu, powiedział meteorolog CNN Haley Brink. Według National Weather Service śnieg z efektem jeziora będzie się utrzymywał w zawietrznych obszarach Wielkich Jezior do niedzieli.

W piątek rano obfite opady śniegu spadły z jeziora Erie i jeziora Ontario, przynosząc opady śniegu rzędu 2 cali na godzinę w okolicach Buffalo i Watertown w stanie Nowy Jork.

Region otrzymuje również:

• Ruch komercyjny jest zamknięty na niektórych drogach, chociaż niektóre ograniczenia zostały zastąpione przez ostrzeżenia dla podróżujących w piątek rano.

• Loty zostały odwołane na lotnisku w Buffalo, na które spadło już ponad metr śniegu.

• NFL przeniosło niedzielny mecz Bills przeciwko Cleveland Browns do Detroit.

• W niektórych częściach hrabstwa Oswego w pobliżu jeziora Ontario do czwartku wieczorem spadło 2 stopy śniegu.

• Hamburg, około 15 mil na południe od Buffalo, miał prawie 34 cale o 8 rano

READ  Prokurator generalna Letidia James poprosiła sędziego o upokorzenie Trumpa za nie przekazanie dokumentów.

• Szkoły publiczne w Buffalo są zamknięte w piątek. Podobnie usługi hrabstwa Erie.

• Opady śniegu w wysokości 3 cali lub więcej na godzinę, z okazjonalnymi wyładowaniami atmosferycznymi i porywistymi wiatrami możliwe na obszarach na wschód od Lakes i Lake Ontario.

Wzywając mieszkańców do zachowania ostrożności w ten weekend, gubernator Nowego Jorku Kathy Hochul opisała burzę jako „poważne, poważne” opady śniegu, które mogą zagrażać życiu. Zamieć z listopada 2014 r Pochłonął 20 ofiar śmiertelnych w rejonie Buffalo.

Hochul ogłosił stan wyjątkowy w 11 powiatach.

„To bardzo silna burza” – powiedział Brown w rozmowie z CNN. „W tej chwili większość miasta jest w dobrym stanie – South Buffalo jest najbardziej dotknięte. Spodziewamy się, że inne części miasta zostaną mocno dotknięte później.

Burmistrz wezwał ludzi do „czujności” i pozostania w domu, a miasto przywróciło zakaz podróżowania.

„Jesteśmy gotowi do przybycia” – powiedział Brown, chwaląc przywódców stanu, hrabstwa i miasta za ich współpracę. „Mieliśmy mało czasu na przygotowanie się i zaplanowanie tej burzy”.

Strażacy reagują na wypadek samochodowy na I-290 w Snyder w stanie Nowy Jork w czwartek.

Od czwartkowego popołudnia 130 mil New York State Thruway (Interstate 90) było zamknięte dla ruchu komercyjnego w rejonie Rochester i Buffalo do granicy z Pensylwanią, podało biuro Hochula. Inne główne drogi międzystanowe, w tym 90, 290 i 990, również zostały zamknięte.

Ponadto urzędnicy w hrabstwie Erie w Nowym Jorku – w tym Buffalo – ogłosili stan wyjątkowy i nałożyli zakaz prowadzenia pojazdów od czwartku wieczorem.

„Śnieg z efektem jeziora (sztormowy) jest bardzo ciężki i może powodować spadające gałęzie drzew oraz uszkodzenia pojazdów, nieruchomości lub linii energetycznych. Uważaj, gdzie parkujesz i bądź świadomy swojego otoczenia, gdy jesteś na zewnątrz” – powiedział hrabstwo Erie. Urzędnicy napisali w internecie.

Oczekuje się, że najbardziej intensywny śnieg burzy uderzy w obszar Buffalo, gdzie może zgromadzić się ponad 4 stopy, co czyni go najgorszą prognozą od ponad 20 lat. Najwyższe trzydniowe opady śniegu w mieście wyniosły 56,1 cala i miały miejsce w grudniu 2001 roku, jak powiedział meteorolog CNN Brandon Miller.

READ  Arabia Saudyjska i inne koncerny naftowe również ogłaszają niespodziewane cięcia produkcji

W rzeczywistości, biorąc pod uwagę tempo opadów śniegu, Buffalo może zobaczyć miesięczny śnieg w ciągu zaledwie kilku godzin. To może sprawić, że miesiąc będzie najbardziej śnieżnym listopadem od 2000 roku, kiedy to w mieście spadło 45,6 cala przez cały miesiąc, dodał Miller.

Już w czwartek wieczorem mieszkańcy Williamstown w hrabstwie Oswego, w pobliżu jeziora Ontario, widzieli 24 cale śniegu. Według Serwis pogodowy. W sąsiednim hrabstwie Oneida niektóre miejsca były pokryte 14-calowym śniegiem w ciągu 24 godzin przed czwartkowym wieczorem. Serwis pogodowy.

Pojazdy przejeżdżają przez śnieg w Buffalo w stanie Nowy Jork.

Miller mówi, że sam piątek może przynieść ponad 2 stopy śniegu, co czyni go jednym z pierwszych trzech dni ze śniegiem w Buffalo.

„Ciężkie opady śniegu z jeziora Erie z szybkością opadów śniegu 2-3” na godzinę będą nadal utrudniać tego wieczoru bardzo trudną jazdę na wschód od obszaru metra Buffalo do Batavii i przez jezioro Ontario do hrabstwa Oswego” – poinformowała National Weather Service. — powiedział w Buffalo. powiedział w czwartek noc

„Dodatkowe 2-3 stopy śniegu spodziewane są na jeziorach Erie i Ontario, a 8-12” jest możliwe w niedzielę rano z wiatrem w pozostałych 3 jeziorach” – dodano w piątek.

Śnieg z efektem jeziora pojawia się, gdy nad stosunkowo ciepłym jeziorem rozwijają się bardzo zimne, wietrzne warunki – co oznacza, że ​​jezioro może mieć 40 stopni, a wiatr wynosi zero stopni, wyjaśnił Miller. Kolizja temperatur powoduje niestabilność, co pozwala na występowanie bardziej ekstremalnych warunków zimowych.

Inne obszary dotknięte burzą obejmują części Górnego Półwyspu i zachodni Dolny Półwysep Michigan, gdzie silne wiatry i obfite opady śniegu spowodują zerową widoczność i niebezpieczne warunki podróży.

READ  Reporter przyznał się do zrobienia psikusa Noam przy użyciu jej numeru telefonu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *